17 вересень 2024, Вівторок, 19:13

Рябошапка звинуватив Баканова в блокуванні підозри в “найважливішій для України” справі щодо ПриватБанку

23 Квітня 2020г.
Рябошапка звинуватив Баканова в блокуванні підозри в “найважливішій для України” справі щодо ПриватБанку

Колишній генеральний прокурор Руслан Рябошапка заявив, що керівництво Служби безпеки України на чолі з "другом президента" Іваном Бакановим де-факто блокує висунення підозри організаторам корупційної схеми в ПриватБанку.

Про це він написав у колонці на "Українській правді", реагуючи на фільм про перший рік президента Володимира Зеленського, де той сказав, що Рябошапка не впорався зі своєю роботою. Про це інформує Резонанс 23 квітня із посиланням на Лівий берег.

«ЗОЛОТІ СЛОВА» ПРЕЗИДЕНТА

"Про "посадки". Тільки суд може засудити за вчинення злочину. Ми для цього зробили набагато більше, ніж це відбувалося до приходу нашої команди в прокуратуру. НАБУ і САП почали працювати злагоджено, що дозволило притягнути до відповідальності тих, кого вважали недоторканними за минулої влади", - заявив Рябошапка.

Як приклад колишній генеральний прокурор навів імена Олега Гладковського, Максима Микитася, Сергія Пашинського, Олега Бахматюка, Костянтина Жевага, Вадима Альперіна.

"Ще одне дуже важливе для України провадження може бути швидко завершено, тільки-но друг президента, голова СБУ, розблокує проведення ключової експертизи в одному з проваджень НАБУ щодо ПриватБанку. Уже кілька місяців заблокована керівництвом СБУ експертиза рятує організаторів мільярдної схеми від повідомлення про підозру. Нагадаю, що за законом повідомити про підозру без встановлення експертизою збитку НАБУ/САП не мають права", - заявив Рябошапка.

РЯБОШАПКА РАНО ПІШОВ, ЩЕ ТРОХИ — І ЙОГО ЗАТЯГАЛИ БИ ПО СУДАХ, — ПІСКУН

У свою чергу в Офісі генпрпокурора заявили, що відстоююють 1 млрд грн активів держави в справі АТ КБ "ПРИВАТБАНК".

Генпрокурор Венедіктова у відеозверненні акцентувала увагу суспільства, що "застосована до пов’язаних з "ПРИВАТБАНКОМ" осіб процедура конвертування депозитів у акції нова для нашої банківської системи. Вона застосовується в Україні вперше, однак давно та ефективно працює в Європі. Це не покарання чи санкції, а заходи, покликані стимулювати власників банку і пов’язаних з банком осіб не обнуляти активи та втримувати банк на плаву. До того ж, самі позивачі у цій справі непослідовні у своєму ставленні до питання пов’язаності з банком. У різних судових справах вони займають кардинально різну позицію".

- Ця справа за своєю важливістю - не простий спір. Постановлене судом рішення матиме велике значення для забезпечення розвитку права та формування єдиної правозастосовчої практики при розгляді інших позовів, пов’язаних з націоналізацією "ПРИВАТБАНКУ". Адже цей позов – лише крапля в морі аналогічних - загальна сума вимог до держави у таких справах складає ще понад 29 мільярдів гривень. Нині це чверть бюджету охорони здоров’я, - заявила очільниця ОГП. - Держава вже витратила на докапіталізацію банку понад 160 мільярдів гривень. Це сума більша, ніж видатки бюджету на сферу оборони на 2020 рік. До того ж у "ПРИВАТБАНКУ" сконцентровано до 40 % депозитів всієї банківської системи. Таким чином у цій справі забезпечення верховенства права та законності, інтерес Держави та інтерес кожного громадянина збіглися. Вони рівні по важливості та становлять той суспільний інтерес, який покликаний захищати прокурор.