» САП анонсує судове засідання у справі Труханова і Ко

30 червень 2022, Четвер, 22:13

САП анонсує судове засідання у справі Труханова і Ко

12 Листопада 2018г.
0
Снимок экрана 2018-11-12 в 12.00.03

9 листопада 2018 року Малиновським районним судом Одеси "за результатами тривалого підготовчого засідання" призначено до розгляду обвинувальний акт за обвинуваченням міського голови Геннадія Труханова, його заступника Павла Вугельмана, голови постійної комісії з комунальної власності Василя Шкрябая, директора муніципального департаменту комунальної власності Олексія Спектора, його заступника Володимира Радіонова у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 КК України; директора ТОВ «Valton Group» Ігоря Кравченка у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27 ч.5 ст.191 КК України; директора ТОВ «Девелопмент Еліт» Петра Загодіренка у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.191, ч.1 ст.205, ч.2 ст.15 ч.3 ст.209 КК України; директора оціночної компанії «Брокбізнесконсалт» Галини Богданової у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27 ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України.

У задоволенні усіх клопотань сторони захисту судом відмовлено. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на повідомлення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Наступне судове засідання призначено на 14 листопада 2018 о 15.20 год.

За даними слідства, Труханов Г.Л., обіймаючи посаду Одеського міського голови, за попередньою змовою із Вугельманом П.В., Спектором О.В., Радіоновим В.М., Шкрябаєм В.В., всупереч інтересам територіальної громади м. Одеси щодо економного та ефективного розпорядження комунальним майном (коштами місцевого бюджету), діючи в інтересах та за попередньою змовою із не встановленими досудовим розслідуванням особами, які здійснюють фактичний контроль за фінансово-господарською діяльністю суб’єктів господарювання: ЗАТ UAB Naster, ТОВ VALTON GROUP LP та ТОВ «Девелопмент Еліт»,  Загодіренком П.О., Кравченком І.В. та Богдановою Г.В. у період з липня по грудень 2016 року в Одесі, зловживаючи своїм службовим становищем та наділеними владними повноваженнями, з використанням засобів вчинення злочину у вигляді нежитлових приміщень, розташованих за адресою: м. Одеса, вул. Косовська, 2-Д, та підробленого документа «Отчет по определению рыночной стоимости объекта оценки: нежилого помещения общей площадью 14394,5 кв.м., расположенного по адресу: г. Одесса, ул. Косовская, 2-Д», складеного Богдановою Г.В. від імені ПП «Брокбізнесконсалт», шляхом придбання у комунальну власність територіальної громади Одеси за завідомо завищеною ціною вказаних приміщень умисно, з корисливих мотивів заволоділи коштами місцевого бюджету у розмірі 185 000 000 грн, який у шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину та є особливо великим розміром, за таких обставин.

Як нагадує Резонанс, 30 травня 2018 року підозрюваним та їхнім захисникам було відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення. Як встановило слідство, Одеський міський голова у період з липня по грудень 2016 року спільно з іншими посадовцями Одеської мерії та приватної компанії заволоділи коштами місцевого бюджету міста Одеси в сумі 185 млн грн. Корупційну схему, на переконання детективів НАБУ, реалізовано під виглядом купівлі будівлі збанкрутілого заводу «Краян» за завідомо завищеною вартістю. У подальшому сплачені кошти ймовірно планували легалізувати через підприємство з ознаками фіктивності, засновник та керівник якого наразі проживає на непідконтрольній території Луганської області

Детективи НАБУ та прокурори САП стали на заваді цим планам, ініціювавши у грудні 2016 року накладення арешту на 185 млн грн, сплачених із місцевого бюджету Одеси. Відтоді постійно вчиняються спроби скасувати арешт коштів, у тому числі через раптове зменшення ціни договору до 90 млн грн в січні 2018 року, - йдеться на сайті НАБУ.

САП ХОЧЕТ СУДИТЬ ОДЕССКОГО МЭРА В КИЕВЕ