» САП та НАБУ запідозрили у корупції ще одного нардепа

05 липень 2022, Вівторок, 07:31

САП та НАБУ запідозрили у корупції ще одного нардепа

23 Жовтня 2018г.
Фото: Голос Столиці
Фото: Голос Столиці

Під керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури детективами Національного антикорупційного бюро України здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, предметом якого є організоване народним депутатом України та приведене до виконання його близькими родичами та бізнес-партнерами заволодіння 20 млн доларів США державного банку, - повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

За даними УП, йдеться про нардепа Станіслава Березкіна.  Він у лютому 2018 року вийшов зі складу групи "Відродження" і перейшов у "Волю народу".

За офіційною інформацією САП,  нардеп організував наприкінці 2013 року заволодіння шляхом зловживання службовим становищем керівниками підконтрольного йому підприємства коштами державного банку в сумі 20 млн дол США під приводом отримання кредиту. Вказані кошти необхідні були для забезпечення купівлі корпоративних прав одного з підприємств на узбережжі Чорного моря. Але оскільки розміру забезпечення для видачі кредиту було не достатньо, за попередньою змовою з працівниками банку, залученими до злочину, співучасниками складено договір про начебто поставку товару, за яким право вимоги грошових коштів на суму понад 100 млн грн було передано у якості забезпечення кредиту.

Після прийняття наприкінці робочого дня рішень кредитного комітету і правління банку про видачу кредиту, фактично вночі відповідний договір було невідкладно підписаний. На виконання запланованого, одержані кредитні кошти були перераховано на рахунки в іноземних банках і використані для придбання корпоративних прав одного з підприємств на морському узбережжі. Вказані корпоративні права у подальшому розподілені між сином, дочкою народного депутата та його колишнім бізнес-партнером.

Як зазначили у САП, "окрім втрати коштів внаслідок безпідставної видачі кредиту, банківська установа також зазнала збитків на суму сформованого резерву – понад 130 млн грн".

Наразі 10 осіб затримано, їм повідомляється про підозру і готуються клопотання про застосування запобіжних заходів. Подання про надання дозволу на притягнення народного депутата до кримінальної відповідальності найближчим часом буде направлено Генеральному прокурору, - йдеться у прес-релізі відомства.

Правоохоронці офіційно не розголошують прізвища депутата. Джерела Резонансу у САП лише зазначили, що йдеться про народного обранця, який раніше не був фігурантом кримінальних проваджень НАБУ та САП.