» САП закидає нардепу Лещенку розголошення даних досудового розслідування

14 серпень 2022, Неділя, 00:22

САП закидає нардепу Лещенку розголошення даних досудового розслідування

24 Липня 2018г.
1473245783-9699-leschenko

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заперечують інформацію щодо нібито блокування досудового розслідування щодо в. о. голови правління ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» Романа Журила. “Народним депутатом України Лещенком Сергієм у авторській передачі «Чесна політика» 19 липня поширено інформацію про те, що прокурорами САП блокується досудове розслідування НАБУ щодо виконуючого обов’язки ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» Журила Р.М. та ведуться переговори щодо погашення збитків у кримінальному провадженні за рахунок його премії. Зазначена інформація не відповідає дійсності”, - йдеться у заяві САП.

У САП поінформували, що на момент виходу цієї передачі у цьому кримінальному провадженні 18 липня прокурорами було складено обвинувальний акт щодо Журила та його екс-заступника з комерційних питань, а матеріали щодо невстановлених осіб виділено в окреме провадження, розслідування у якому на даний час триває.

“За наявності достатніх доказів у цьому кримінальному провадженні будуть прийняті, передбачені КПК України, процесуальні рішення. Питання відшкодування збитків у кримінальному провадженні за рахунок «віртуальних коштів» ніколи не були предметом обговорення не лише щодо цього досудового розслідування, але й будь-яких інших”, - додали у відомстві.

Водночас у САП висловили занепокоєння, що С. Лещенко як нардеп, який не є стороною кримінальних проваджень, “систематично поширює інформацію із обмеженим доступом, розголошує дані досудового розслідування, цитує службові документи НАБУ”. Наголошується, що ст. 387 КПК України встановлена кримінальна відповідальність за розголошення таємниці досудового розслідування без дозволу прокурора або слідчого.

"У вказаній телепередачі, Лещенко стверджує, що САП не вживає заходів до розірвання контрактів із посередниками. До відома народного депутата за клопотанням, погодженим прокурорами САП, 30 січня 2017 року слідчим суддею Солом'янського райсуду Києва ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» заборонено вчиняти дії щодо відчуження, відвантаження, розпорядження іншим чином титановмісними рудами на користь компаній-контрагентів, про які згадується у сюжеті. Разом з тим, таке рішення 27 квітня було переглянуто судом”, - додали у САП.

Підкреслюється, що “як представник більшості депутатських фракцій у парламенті, будучи досконально обізнаним із проблемами реалізації продукції українських держпідприємств через компанії-посередники, виконуючи свої прямі функції упродовж 4 років (Лещенко — ред.) міг би ініціювати відповідні зміни у законодавство, які б суттєво покращили стан речей”.

“Разом з тим, "більш цікавим" для певних народних депутатів є не виконання прямих обов’язків, а просування інтересів третіх осіб, у тому числі і "правильних" контрактів та контрагентів, накопичення дорогої нерухомості чи інших благ. Відповідна передача свідчить про рівень журналістики та правдивість інформації, яка поширюється вказаним народним депутатом”, - переконані у САП.

Зазначається, що САП “ніколи не буде інструментом у досягненні політичних цілей окремих осіб”.

“При цьому запевняємо, що причислення себе до лику святих та таврування інших, згідно з КК України не звільняє від кримінальної відповідальності”, - резюмували у антикорупційній прокуратурі.

У САП також поінформували, що наразі антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо зловживання службовим становищем в. о. керівника ПАТ «ОГХК» та його екс-заступника з комерційних питань.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ці службові особи ДП “ОГХК”, зловживаючи своїм службовим становищем, та перебуваючи у змові з іншими особами, матеріали щодо яких виділено в окреме провадження, впродовж грудня 2014 року - липня 2016 року, при здійсненні господарської діяльності умисно продавали титановмісні руди за заниженими цінами через пов’язані та підконтрольні у відповідний спосіб компанії-посередники, з подальшим продажом руд іноземним суб’єктам господарювання реального сектору економіки – кінцевим отримувачам за дійсними ринковими цінами.

За результатами судової економічної експертизи встановлено, що такими діями держпідприємству спричинено збитків у розмірі 12 867 390,75 доларів, що відповідно до офіційного курсу валют, встановленого Нацбанком, становить – 296 840 119,93 грн.