21 липень 2024, Неділя, 16:55

СБУ блокувала незаконний експорт деревини

11 Листопада 2019г.

Служба безпеки України блокувала експорт незаконно вирубаної деревини та попередила завдання мільйонних збитків економіці держави. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу СБУ.

Зловмисники з Івано-Франківщини та Буковини протягом 2019 р. протиправно переправили за кордон понад 2 тис. м3 деревини хвойних порід, йдеться у повідомленні.

Для легалізації незаконно вирубаного лісу вони використовували вкрадені у реальних підприємців або підроблені товарно-транспортні накладні про походження продукції.

На їх основі виготовлялися сертифікати для оформлення митної документації. Частина деревини вивозилась за кордон поза митним контролем.

Під час обшуків правоохоронці вилучили документи, підготовлені фігурантами справи для легалізації та вивезення за межі України незаконно зрубаної деревини на суму понад 3 млн грн.

Кримінальне провадження розпочато за ст. 364-1 ККУ (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми), тривають слідчі дії. Операція проводилась спільно з поліцією під процесуальним керівництвом прокуратури.