» СБУ і досі підозрює у держзраді командира спецроти поліції Донецької області

06 жовтень 2022, Четвер, 06:28

СБУ і досі підозрює у держзраді командира спецроти поліції Донецької області

7 Липня 2017г.
1-3

Служба безпеки України розпочала розслідування проти командира спецроти поліції Донецької області Юрія Голубана за підозрою в державній зраді. Про це йдеться у відповіді СБУ на запит Українських Новин.

"На Ваш запит від 5.07.2017 щодо Юрія Голубана повідомляємо наступне. Головним слідчим управлінням за фактом можливого вчинення зазначеною особою державної зради внесено відомості до ЄРДР", - сказано в ньому.

Генеральною прокуратурою 27 квітня у даному кримінальному провадженні визначена підслідність за слідчим відділом Управління СБУ в Донецькій області.

Подробиці досудового розслідування стосовно Голубана можуть бути оприлюднені лише з дозволу слідчого або прокурора.

Також інформагенція нагадала, що у березні Президент Петро Порошенко нагородив полковника поліції Голубана, який виступав з трибуни Верховної Ради, орденом "За заслуги" III ступеня.

КАЗУС ГОЛУБАНА І НЕЗРІЛІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

Як повідомляв Резонанс, "СБУ було від самого початку добре відомо про те, ким є майбутній командир донецького спецназу Юрій Голубан. Ще до зливу в мережу терористом Ходаковським відео та фото автор цих рядків писав, що співробітники Служби безпеки України в 2014 році затримували свого колишнього колегу, донецького «альфівця» за зв'язок із терористами. Згодом Голубан нетривалий час навіть пробув у Кіровоградському СІЗО. Це повідомлення розмістили тоді на своїх сторінках багато інтернет-видань.

Пізніше з'ясувалося, що дії нинішнього командира донецького спецназу під прапорами ДНР розслідуються в кримінальному провадженні, зареєстрованому Службою безпеки в 2016 році. В цьому представник СБУ зізнався в суді з розгляду скарги народного депутата Ігоря Луценка на бездіяльність спецслужби. Голубан є фігурантом у кримінальному провадженні, відкритому за фактом державної зради.

Більш того, у своїй заяві Луценко також посилається на свідчення очевидців, які бачили Голубана на боці бойовиків під Карлівкою. «Ополченці» Безлера разом із терористами «Востока» вели бій із бійцями українського батальйону «Донбас». Однак зараз СБУ вперто відмовляється реєструвати цю інформацію в ЄРДР".

ЯК ЗАСТУПНИК ГЛАВИ МВС ВАДИМ ТРОЯН ОБКРАДАВ БІЙЦІВ-ДОБРОВОЛЬЦІВ