13 квітень 2024, Субота, 11:22

Оприлюднено додаткові докази щодо воєнізованого формування Семенченка

26 Березня 2021г.
47393037 1982794061758132 2672661721990037504 N 700x458

Служба безпеки України оприлюднила нові докази у справі щодо незаконного постачання військових товарів з РФ. Відповідна інформація була надана на спеціальному брифінгу СБУ та Офісу Генерального прокурора.

Про це повідомляє Резонанс 26 березня.

Нагадаємо, що Служба безпеки розслідує протиправну схему із ввезення поза митним контролем військових запчастин і товарів подвійного призначення з Російської Федерації, які згодом продавали державним підприємствам оборонної сфери за завищеними цінами. За версією слідства, організаторами та учасниками цієї схеми є колишній народний депутат Семен Семенченко та Євген Шевченко, відомий як «позаштатний агент НАБУ».

Наразі Євгену Шевченку, а також Андрію Рогозі (фігуранту низки кримінальних проваджень і журналістських розслідувань щодо корупційних схем, пов‘язаних з ДК «Укроборонпром») повідомлено про підозру за ч.2 ст. 333 Кримінального кодексу України,  - розповів керівник Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області Олег Головаш.

Він зазначив, що на викриття такої незаконної схеми вдалося вийти завдяки злагодженій роботі з протидії створенню незаконних воєнізованих формувань, яку влітку торік спецслужба розпочала з Київською міською прокуратурою.

UnknownТакож на брифінгу було надано аудіозапис розмов одного з організаторів схеми незаконного постачання військових товарів з РФ. Окрім того, оприлюднено листування фігурантів справи у Telegram.

«Встановлені Службою факти незаконного постачання зброї з РФ засвідчують відсутність у організаторів схеми будь-якого бажання зміцнити обороноздатність нашої держави. Мова йде виключно про приватні мотиви. Отримані дані повністю розвіюють міф, що окремі особи нібито допомагали державі. Як ви бачите, вони закуповували цю групу товарів (клістрони, які використовуються для запуску ракет зенітно-ракетного комплексу С300, - ред.) за ціною у 30 тис. доларів, а продавали оборонним підприємствам – за 200 тис. доларів. Тобто ми бачимо, що про допомогу та відстоювання державницьких інтересів тут мова не йде», - повідомив начальник 2 Управління СБУ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Костянтин Невмержицький.

«Слідчі та негласні слідчі розшукові дії у кримінальному провадженні, проведені у відповідності до чинного кримінального процесуального законодавства та під судовим контролем», - додав представник Офісу Генпрокурора Ян Стрелюк.

НАПЕРЕДОДНІ ДНЯ СБУ ПРИПИНЕНО ДІЯЛЬНІСТЬ ВОЄНІЗОВАНОГО ЗБРОЙНОГО ФОРМУВАННЯ СЕМЕНЧЕНКА

На брифінгу 25 березня 2021 року анонсовані нові підозри в справі про створення незаконного збройного формування під орудою негласного позаштатного працівника НАБУ Євгена Шевченка та найвідомішого українського шахрая Кості Грішіна (він же ж Грішин, він же ж Гришин, він же ж Семен Семенченко). Але хочу доповісти тов. Головашу, що він трохи помиляється, називаючи банду Грішіна-Шевченка незаконним збройним формуванням. Насправді «Приватна військова компанія Donbas Batalion Corp» – це законне збройне формування, створене директором НАБУ Артемом Ситника відповідно до частини першої статті 273 КПК України, - написав у соцмережі Володимир Бойко.

Бойко зауважив: "Навіщо ця «приватна військова компанія» Ситнику – зрозуміло: контрабанда зброї приносить свіжу копійку керівництву НАБУ. А щоби зрозуміти, навіщо ця фірма потрібна американським спецслужбам, достатньо пригадати першу операцію, проведену Грішіним і Шевченком після заснування «приватної військової компанії» – це була спроба влаштувати криваву провокацію в Тбілісі в грудні 2018 року. Тоді Грішін з кількома членами банди опинився в грузинській в’язниці, звідкіля їх витягнули американські куратори. Тож беріть, тов. Головашу, ухвалу слідчого судді та йдіть у НАБУ проводити виїмку документів. Запевняю, що Ви прозрієте".

В МВД ГРУЗИИ НЕ КОММЕНТИРУЮТ ПОЛИТИЧЕСКИЕ СВЯЗИ ЗАДЕРЖАННЫХ С ОРУЖИЕМ ГРАЖДАН УКРАИНЫ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram