21 вересень 2023, Четвер, 16:06

СБУ розслідує зникнення на Банковій секретного документу щодо Ситника

26 Березня 2019г.
n_5894_97176100

Служба безпеки України почала розслідувати зникнення документа з секретною інформацією про кандидатів на пост директора Національного антикорупційного бюро, передану в Адміністрацію Президента в квітні 2015 року. Про це йдеться в судових матеріалах, передають Українські Новини.

Зазначено, що в січні поточного року СБУ почала розслідування за фактом втрати секретного документа.

"У ході досудового розслідування встановлено, що невстановленими особами була скоєно втрата документа Служби безпеки України № 330 від 01.04.2015, що містить державну таємницю, шляхом порушення встановленого законом порядку поводження із зазначеними документами", - сказано в матеріалах справи.

Відзначається, що в квітні 2015 року СБУ створила документ "Про наявну інформацію про кандидатів на посаду глави Національного антикорупційного бюро України", підписаний головою Служби безпеки України (Валентином Наливайченком) і адресований голові Адміністрації Президента (Борису Ложкіну), якому присвоєно гриф обмеження доступу "секретно".

Зазначений документ роздрукований в 2-х примірниках і зареєстрований 1 квітня 2015 року за № 330 в журналі "Реєстрації вихідних документів за підписом керівництва Служби безпеки України, спрямованих до вищих органів влади"

Перший примірник вищевказаного документа був направлений до Адміністрації наручним способом і отриманий під розписку посадовою особою АП 1 квітня о 13:20.

Другий примірник документа долучений до справи "Документи (доповідні записки, повідомлення, листи і т.д.) з питань оперативно-службової діяльності підрозділів, органів, установ СБ України, спрямовані до вищих органів влади України".

Крім цього встановлено, що 6 квітня 2015 року Службою безпеки України було створено документ №354 "Про перевірку кандидатів на посаду глави Національного антикорупційного бюро України".

Зазначений документ також роздрукований в 2-х примірниках і зареєстрований в журналі вихідних документів.

Перший примірник вищевказаного документа доставлений в Адміністрацію Президента о 18:20 6 квітня 2015 року, а другий примірник документа долучений до матеріалів СБУ.

У грудні 2018 року спецслужба направила в Адміністрацію Президента запит про підтвердження наявності в АП документів Служби безпеки України № 330 від 1 квітня 2015 і № 354 від 6 квітня 2015 року.

Згідно з відповідями від січня поточного року документ з вихідним номером №354 від 6 квітня 2015 зареєстрований в реєстраційно-довідкової базі вхідних документів Адміністрації Президента, а документ з вихідним номером №330 від 1 квітня 2015 року в АП не зареєстрований.

Таким чином, СБУ вирішила розслідувати пропажу даного документа і через суд в березні поточного року отримала доступ до других примірників зазначених документів, що зберігаються в режимному управлінні Служби безпеки України.

Відзначається, що зазначені журнали і другі екземпляри документів можуть бути використані як докази важливих фактів і обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, зокрема причетних до скоєння злочину осіб, а також необхідні для проведення ряду судово-почеркознавчих експертиз.

"Знаєте про який документ мова? Вірно. Про матеріали спецперевірки Артема Ситника, який згодом став директором НАБУ.

Справа в тому, що згідно матеріалів спецперевірки Ситник не міг обійняти посаду директора НАБУ. В інтересах Ситника на АП було здійснено тиск представниками західних партнерів і матеріали спецперевірки підмінили, а зараз коли ці матеріали почали вимагати нардепи в АП заявили, що вони зникли. СБУ порушило кримінальне провадження... Час збігає і після 31 березня хтось таки сяде", - написав у соцмережі народний депутат України Ігор Мосійчук.

У свою чергу відомий журналіст Володимир Бойко порекомендував керівництву спецслужби "виконати вимоги закону й за порушення режиму секретності позбавити Адміністрацію Президента України спеціального дозволу на провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею".

Як повідомляв Резонанс, Окружним адміністративним судом Києва завершено розгляд справи №826/10323/16 за позовом ТОВ «Юридична компанія «Студія права» до ДФС України щодо надання податковим органом завідомо неправдивої інформації з висновком про достовірність відомостей декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру Ситника A.C. під час проходження ним спеціальної перевірки в межах участі у конкурсі на посаду директора НАБУ.

За наслідком розгляду вказаної справи, що тривав понад два роки, судом були прийнято рішення про часткове задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправними дій ДФС України щодо направлення інформації про результати спеціальної перевірки Артема Ситника в порушення вимог п. 12 Порядку проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Указом Президента України від 25 січня 2012 року № 33/2012.

Раніше перший заступник голови Служби безпеки України Павло Демчина заявив, що директор НАБУ Ситник порушив процедуру конкурсного відбору на керівну посаду в цей орган, і в подальшому тиснув на тих, хто намагався це довести.

ПАВЛО ДЕМЧИНА: АРТЕМ СИТНИК НЕЗАКОННО СТАВ ДИРЕКТОРОМ НАБУ