» СБУ розслідує прослуховування Гончарука

02 лютий 2023, Четвер, 13:11

СБУ розслідує прослуховування Гончарука

17 Січня 2020г.
0
2

Служба безпеки України порушила кримінальну справу за фактом прослуховування на нараді за участю прем'єр-міністра Олексія Гончарука.

«Так [кримінальне провадження] відкрили», - сказав генеральний прокурор Руслан Рябошапка в коментарі Українським Новинам, передає Резонанс 17 січня 2020 року.

За словами очільника Офісу генпрокурора, досудове розслідування веде СБУ, а процесуальне керівництво здійснюється прокуратурою. Правову кваліфікацію він не уточнив.

17 січня Президент України Володимир Зеленський зажадав від правоохоронних органів за два тижні встановити причетних до запису розмов під час зустрічі прем’єр-міністра Олексія Гончарука, міністрів і представників Національного банку України.

Відповідне завдання він поставив під час зустрічі з керівниками Служби безпеки України, Офісу Генерального прокурора, Міністерства внутрішніх справ, Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань та Управління державної охорони 17 січня.

Крім того, глава держави зауважив, що в межах кримінального провадження має бути чітко встановлене коло осіб, які були присутні на переговорах, і з’ясовані обставини, за яких вони відбувалися.

«У засобах масової інформації було багато фейків щодо присутності тих чи інших посадових осіб. Фотографія, яка є у ЗМІ, – з’ясувати, чи справді всі ці люди були учасниками, чи ні», – зазначив Зеленський.

Він додав, що, за словами прем’єр-міністра, було декілька переговорів, і зустріч, з якої був оприлюднений перший уривок, тривала п’ять годин.

Також Президент вимагає впродовж двох тижнів напрацювати необхідні заходи, щоб унеможливити подібні інциденти в майбутньому й технічно забезпечити захист інформації. Несанкціоноване прослуховування та фіксування розмов не повинне мати місце у приміщеннях органів державної влади всіх рівнів, адже це питання національної безпеки.

«РОЗСЕКРЕЧЕНІ» МАТЕРІАЛИ: ПЛІВКИ МЕЛЬНИЧЕНКА, РЮКЗАКИ АВАКОВА, ФЛЕШКИ НАБУ

15 січня в Інтернеті була поширений аудіозапис наради Гончарука нібито з заступником голови НБУ Катериною Рожковою і міністром фінансів Оксаною Маркаровою, які обговорювали, як пояснити Зеленському ситуацію в економіці, в тому числі різке зміцнення гривні. В ході наради прем'єр назвав себе профаном в економіці, а Зеленського - таким, що має поверхневі уявлення про економіку.

У Кабміні назвали аудіозапис фейковим.

17 січня Гончарук заявив, що подав заяву про відставку Зеленському, хоча за Конституцією повинен подавати його до парламенту.

ПРО РОЗМОВУ ЛУЦЕНКА ТА КОЛОМОЙСЬКОГО