» СБУ спробувала пояснити свій інтерес до Гео Лероса 1 квітня

07 грудень 2022, Середа, 13:07

СБУ спробувала пояснити свій інтерес до Гео Лероса 1 квітня

1 Квітня 2020г.
91202368_2831040693599708_538104057240223744_n

Головне слідче управління СБ України здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації для відео-фіксації зустрічей Дениса Єрмака, тобто злочину, передбаченого ч. 2 ст. 359 Кримінального кодексу України.

Як передає Резонанс 1 квітня, про це йдеться у повідомленні СБУ у відповідь на сьогоднішнью заяву народного депутата Гео Лероса.

Відеоматеріали були оприлюднені 29 березня 2020 народним депутатом України Гео Леросом на його сторінці у соціальній мережі «Фейсбук», - твердять у спецслужбі. Відтак, "для встановлення об’єктивної істини та притягнення винних осіб до відповідальності, під час досудового слідства Головним слідчим управлінням СБ України народному депутату Гео Леросу та іншим особам направлено повістку про виклик на допит в якості свідка у кримінальному провадженні. 1 квітня 2020 з метою вручення повістки співробітники СБ України прибули за місцем проживання Гео Лероса, однак він відмовився особисто отримати повістку про виклик та запропонував звернутися до його адвоката".

Як пише Резонанс, 27 березня у соцмережі було відкрито анонімний Телеграм-канал "д'Ермак". Перші відеозаписи т.з. плівок Єрмака там з‘явилися 28 березня 2020 року.

- Чомусь люди, що приходять до влади, роблять одні і тіж самі помилки. Завжди, або майже завжди. Ніяк не можуть зрозуміти, що відкритття кримінального провадження ПРОТИ особи, що сприймається суспільством, як викривач корупції завжди йде в ПЛЮС для цієї особи і в МІНУС для влади, - вважає ексзаступник генпрокурора Віктор Чумак. І додав: "Хто там у Зеленського радник? Підкажіть йому це. Тому рахунок 6:0 на користь Geo Leros. З чим його і вітаю".

Тим часом частина народних депутатів із фракції "Слуга народу" звернулися до Генпрокуратури, ДБР, НАБУ та МВС щодо "необхідності першочергово розслідувати безпосередньо суть оголошених на плівках записів". Та закликали їх "унеможливити дії, що можна було б трактувати, як тиск чи переслідування народного депутата України".

Відповідну заяву опублікував Микита Потураєв у Facebook. У ній парламентарі "занепокоєні ситуацією, яка склалася навколо інформації, оприлюдненої нашим колегою Гео Леросом. Інформація може свідчити про торгівлю державними посадами за участі посадовців Офісу Президента України".

- Але реакція деяких правоохоронних органів у цих обставинах була вкрай дивною - адже запитання у них виникли не до змісту оприлюднених записів, на що в першу чергу ті повинні були б звернути увагу, а до факту того, що вони стали можливими. Вважаємо такі дії загрозливими для громадянського суспільства та його базових прав і свобод, - акцентує народні обранці від СН. - Керуючись такою логікою, подібні звинувачення можна було б висунути на адресу переважної більшості проектів розслідувань українських ЗМІ, а також щодо переслідувань багатьох політиків, які відбувались в Україні у недавньому минулому. Для прикладу - навряд чи світу б стали відомими «плівки Мельниченка», які були оприлюднені саме народними депутатами України, чи журналістські розслідування щодо «справи Свинарчуків».

ПЛІВКИ ГЕРОСА. ЧИ БУЛО ЗГВАЛТУВАННЯ?

Як писав Резонанс, заступником Генерального прокурора - керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким зареєстровано кримінальне провадження за фактом можливого зловживання впливом під час призначення осіб на посади до органів державної влади. Повідомляється, що до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури надійшло звернення народного депутата України Гео Лероса щодо вчинення корупційних злочинів під час призначення конкретних осіб на посади голови обласної державної адміністрації та директора державного підприємства.

ЧЕРГОВИЙ СУПЕРСКАНДАЛ В ОТОЧЕННІ ВОЛОДИМИРА ЗЕЛЕНСЬКОГО