» СБУ викрила банківську аферу на 700 млн грн в Запорізькій області

02 липень 2022, Субота, 20:23

СБУ викрила банківську аферу на 700 млн грн в Запорізькій області

4 Вересня 2018г.
СБУ_Житомир1

Співробітники СБ України під час виконання завдань із захисту критичної інфраструктури у банківській сфері викрили на Запоріжжі діяльність групи ділків, які підозрюються у розкраданні заставного майна одного із державних банків.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на пресцентр СБУ. У рамках розпочатого кримінального провадження оперативники спецслужби встановили, що державна фінустанова уклала кредитний договір із комерційною структурою із лімітом кредитної лінії на майже 700 млн грн.

Згідно з умовами договору в заставу банку було передано майно товариства. Під час досудового слідства правоохоронці задокументували, що отримані кредитні кошти були переведені на рахунки офшорних компаній.

Заставні активи підприємства протиправно виведені з під контролю державного банку на користь третіх осіб. За висновками профільних експертів державному банку завдано збитки на майже 1 млрд грн.

Слідчими СБ України оголошено про підозру двом фігурантам справи у скоєні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 364-1 Кримінального кодексу України.

Наразі вживаються заходи із повернення незаконно відчужених активів підприємства у власність держави. Триває досудове слідство.