» СБУ викрила коруцпію на “Укрзалізниці”

10 серпень 2022, Середа, 13:13

СБУ викрила коруцпію на “Укрзалізниці”

23 Червня 2021г.


КИЇВ. 23 червня. Резонанс. Одна з філій "Укрзалізниці" продавала щебень лише "потрібним" клієнтам за винагородження, повідомили в СБУ, передає Резонанс.

Деталі 

Схему організував керівник виробничого підрозділу філії "Центр управління промисловістю" АТ "Укрзалізниця" та залучив посередника. Посадовець вимагав хабарі від підприємців за гарантований продаж щебеню саме їм. Щомісячний дохід складав близько 1 млн грн.

Співробітники СБУ задокументували факт одержання учасником схеми частини хабара. Правоохоронці затримали посередника у Києві під час передачі чергової частини неправомірної вигоди у розмірі 87 500 грн.

Наразі затриманому повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 368-3 (підкуп службової особи юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб чи поєднані з вимаганням неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України.

Ситуацію прокоментувала голова ТСК з питань критичного стану "Укрзалізниці", народний депутат від "Слуги народу" Юлія Гришина.

"СБУ, ДБР і Нацполіція стали флагманами в боротьбі з корупцією на залізниці. Це добре і погано одночасно. Добре, тому що боротьбою з корупцією в "Укразлізниця" активно зайнялися правоохоронні органи. Погано, тому що цим напрямком повинні за своїм визначенням займатися антикорупціонери, з якими вже є договір про активізацію роботи….

НАБУ, на жаль, особливими успіхами похвалитися поки не може. Але з ініціативи ТСК керівництвом НАБУ виділені детективи, які за підтримки прокурорів САП зосередяться саме на ТОП-корупції в "Укрзалізниці" 24/7. А вона там вже просто катастрофічних масштабів", - зазначила вона

Також Гришина додала, що офіційний звіт ТСК щодо ситуації в "Укрзалізниці" буде представлений вже на наступному засіданні 1 липня.

Доповнення

ТСК Верховної Ради з питань критичного стану "Укрзалізниці" працює з січня цього року. За цей час неефективною визнана робота менеджменту та членів Наглядової Ради з подальшою рекомендацією Кабміну всіх звільнити. Також ТСК констатувала фактично "нульові" показники НАБУ за напрямком боротьби з корупцією на залізниці.