» СБУ викрила оборудку на Укрзалізниці

18 сентябрь 2020, Пятница, 18:57

СБУ викрила оборудку на Укрзалізниці

27 декабря 2019г.

Служба безпеки України зі складу Операції об'єднаних сил викрила механізм постачання неякісного енергетичного обладнання із кримських заводів на об’єкти регіональних філій держкомпанії ПАТ "Укрзалізниця".

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу ООС. Співробітники СБУ встановили, що кілька мешканців Донеччини та Києва закуповували на одному із кримських електротехнічних заводів комплектуючі для високовольтних ліній електропередач.

Зловмисники незаконно ввозили електроустаткування через територію РФ. На одному із приватних підприємств у Донецькій обл. ділки перебивали на устаткуванні маркування і доукомплектовували обладнання з неякісних деталей.

Вони легалізовували контрафакт, підроблюючи сертифікати якості та видаючи його за продукцію цього ж виробника. Постачали обладнання на об’єкти регіональних філій "Укрзалізниці" через афілійовані приватні комерційні структури.

За 4 роки зловмисники встигли продати державі обладнання на 100 млн грн. За висновками профільних експертів, незаконна діяльність могла призвести до техногенних ситуацій з тяжкими наслідками на об’єктах "Укрзалізниці".

Під час 7 обшуків, проведених в офісах фірм-постачальників на Донеччині та в Києві, на виробництві, за місцями проживання фігурантів провадження, правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, кліше для зміни маркування найменування продукції, а також документи, які доводять незаконні оборудки.

Наразі на партію контрафактного товару вартістю понад 5 млн грн накладено арешт. Тривають слідчі дії. Встановлюються всі обставини справи, зокрема, перевіряється причетність високопосадовців "Укрзалізниці" до функціонування схеми.