30 травень 2023, Вівторок, 06:50

СБУ викрила розкрадання коштів під час реконструкції мосту на Житомирщині

21 Січня 2020г.

Служба безпеки України викрила розкрадання посадовцями Служби автомобільних доріг (САД) Житомирщини коштів державного бюджету, виділених на відновлення і ремонт раніше виведеного з експлуатації мосту на території області.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-центр СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що міст через річку Ірша у Хорошівському р-ні був виведений із експлуатації як аварійний і перекритий для руху ще у 2008 р. Для його відновлення керівництво САД Житомирської області уклало договір із київською комерційною структурою загальною вартістю понад 5,8 млн грн. Роботи проводились протягом 2016-17 рр.

Співробітники СБ України під час перевірки об’єкта будівництва зафіксували невідповідність обсягів виконаних підрядних робіт, відображених у актах, із реально виконаними. Також було виявлено свідоме завищення кількості використаних будівельних матеріалів.

Правоохоронці задокументували, що підрядник, за домовленістю із заступником начальника обласного САД та інженером одного з підпорядкованих відділів, вносив недостовірні дані до актів виконаних робіт. Комерсант, зокрема, завищив витрати на матеріали та обсяги будівельних робіт, а також вніс до переліку надані послуги, які взагалі не виконувалися.

Посадовці, до чиїх обов’язків належить перевірка якості та обсягів виконаних робіт, акти підписали. Через оборудку фігурантів кримінального провадження державному бюджету було завдано збитки на майже 500 тис грн. За висновками профільних експертів міст знову перебуває у стані руйнування та потребує додаткового державного фінансування для реконструкції.

Наразі заступнику начальника САД Житомирщини оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.367 Кримінального кодексу України. Інженеру відділу якості, технологічного контролю та новітніх технологій обласного САД інкримінується вчинення злочину, передбаченого ч. 5 ст.27, ч.4 ст.191 та ч.1 ст. 66 КК України.

У межах досудового розслідування вживаються заходи для притягнення до відповідальності всіх учасників оборудки із державними коштами. Викриття зловмисників відбувалось спільно з Нацполіцією під процесуальним керівництвом коростишівської місцевої прокуратури.