» Викрито високопосадовця Міносвіти і науки на отриманні «відкатів» за фінансування науково-дослідних робіт в оборонній сфері

11 серпень 2022, Четвер, 15:31

Викрито високопосадовця Міносвіти і науки на отриманні «відкатів» за фінансування науково-дослідних робіт в оборонній сфері

3 Червня 2020г.
tn1_0_05513400_1576680661_5dfa3cd50d7b0

У Києві контррозвідники Служби безпеки України викрили високопосадовця Директорату науки Міністерства освіти і науки України на отриманні «відкатів» за прийняття рішень щодо фінансування науково-дослідних конструкторських робіт, у тому числі у галузі оборонно-промислового комплексу.

Оперативники спецслужби встановили, що посадовець вимагав 10% від суми, виділеної на державне оборонне замовлення в інтересах Міністерства оборони України. Розробка стосувалась військових захисних технологій. Правоохоронці затримали чиновника у Шевченківському районі столиці, згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, під час отримання 5 тисяч доларів та 165 тисяч гривень від директора одного з оборонно-промислових підприємств Київщини.

У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії. Приймається рішення щодо обрання посадовцю міри запобіжного заходу. Затримання проводилось під процесуальним керівництвом Київської місцевої прокуратури № 6.