» Генерала Заману СБУ та прокуратура запідозрили у держзраді (оновлено)

25 червень 2022, Субота, 22:56

Генерала Заману СБУ та прокуратура запідозрили у держзраді (оновлено)

25 Лютого 2019г.
original

Співробітники Служби безпеки України спільно з військовою прокуратурою сьогодні вранці затримали за держзраду колишнього начальник Генерального штабу—Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-полковника Володимира Заману.

Про це виданню УНН стало відомо з власних джерел у силових структурах, передає Резонанс.

Генеральний прокурор Юрій Луценко у соцмережі підтвердив інформацію про затримання екс-начальника українського Генштабу Замани військовою прокуратурою та СБУ. "Це вже четверта підозра вищим військовим керівникам за державну зраду", - заявив очільник ГПУ.

"У врученій підозрі говориться, що в період 2012-2014 років він особисто скоротив склад ЗМУ більше, ніж передбачалося Законом, розформував 70 військових частин і з’єднань, в тому числі - зенітні ракетні бригади і дивізіони, 19 авіаційних частин, а бригаду тактичної авіації звів до ескадрильї, - написав у Facebook Юрій Луценко. - В ці роки відбулося знищення військових комісаріатів, що заблокувало мобілізацію в 2014 році. Реформа структури ЗСУ фактично готувала анексію Криму та «Новоросії». Крім цього саме В. Замана видав директиву, якою підпорядкував керівнику Військово - Морських сил (майбутньому зраднику адміралу Ільїну) всі частини тактичної групи «Крим» ЗСУ, що фактично паралізувало опір українських військовослужбовців у час російської агресії".

Замана, якому вручено підозру за ч. 1 ст. 111 КК України у державній зраді, доправлений до Печерського районного суду (вул. Хрещатик) для обрання йому міри запобіжного заходу, - уточнив речник ГПУ Андрій Лисенко.

Нагадаємо, генерал Замана обіймав посаду очільника Генштабу ЗСУ з лютого 2012 р до 19 лютого 2014 р. З 19 лютого 2014 був заступником секретаря РНБО, а з 22 лютого до червня 2014 р був уповноваженим Верховної Ради з контролю за діяльністю міністерства оборони України.

"Очевидним є факт розправи і тиску на неугодних свідків у справі про втрату Криму перед його розглядом апеляційної інстанцією", - вважає адвокат Віталій Сердюк.

Нагадаємо, виступаючи в Оболонському суді Києва, де проходив процес у справі про держзраду ек -президента Віктора Януковича, Замана вкотре заявив, що ЗСУ могли протидіяти на початковому етапі окупації Криму, проте політичне керівництво країни ухвалило інше рішення.

Як пишуть ЗМІ, генерал визнав, що "проблеми у забезпеченні були. Але загалом Збройні сили України були боєздатні. Загальна їх чисельність сягала 165 тисяч осіб". Він також повідомив, що чисельність бойових частин ЗСУ в січні–лютому 2014 року становила 90–100 тис осіб, чисельність сил швидкого реагування -  30–35 тис. Він нагадав, що у Криму було дислоковане і угруповання чисельністю 12 тис військовослужбовців, включно із силами берегової охорони, авіації і ППО.