25 березень 2024, Понеділок, 19:47

Секс-скандал і Матіос

29 Листопада 2018г.
Фото: Букви
Фото: Букви

Те, що розслідування справи про так званий секс-скандал із Олександром Варченко було доручено СБУ, уявляється правильним рішенням, так як він є працівником поліції і поліція розслідувати це не повинна. Але те, що процесуальне керівництво здійснює військова прокуратура, уявляється дуже сумнівним рішенням.

Керівник військової прокуратури Анатолій Матіос пролетів мимо посади директора ДБР, програвши Роману Трубі, і після цього не приховував свого відверто негативного ставлення до нього, неодноразово образливо висловлювався про останнього, в тому числі і у Фейсбуці.

У ЗМІ вже звучать натяки про те, що цей секс-скандал був вигідний Трубі, а тому не виключається якась причетність його до цього скандалу, учасником якого став чоловік першого заступника директора ДБР.

ЧОМУ ПІШОВ ТРУБА

Те, що військова прокуратура виказує таке завзяття у затриманні осіб, проведенні обшуків та інших слідчих дій, може зіграти злий жарт з усім цим розслідуванням, які би ні були його результати.

По перше. Органи прокуратури по закону вже більше року позбавлені права проводити досудове розслідування. Те, що в усіх повідомленнях вказується, що затримання і обшуки проводить не СБУ, а військова прокуратура, наштовхує на думку, що роль військової прокуратури у цьому кримінальному провадженні явно виходить за межі процесуального керівництва. Суди вже неодноразово у важливих справах визнавали докази недопустимими, якщо вони були здобуті з порушенням правил підслідності і неналежним органом. І справи закінчувались пшиком.

По друге. Військова прокуратура, тим більше після оголошення в Україні воєнного стану, мала би займатись проблемами у військовій сфері, а не завзятим розслідуванням секс-скандалу між особами, які не мають жодного відношення до війська. Вона знову влізла у справу відверто не своєї юрисдикції.

По третє. Негативне ставлення Матіоса до Труби і систематичні образливі нападки та намагання принизити його, які чітко були продемонстровані ще до цього секс-скандалу, ставлять під сумнів об’єктивність цього розслідування військової прокуратури. Який би не був результат – ворожнече ставлення Матіоса до керівника ДБР зведе цей результат нанівець. Любі факти, що можуть бути виявлені слідством, вже заздалегідь опорочені.

ЦІНА ДЕШЕВОГО ПІАРУ

Напрошується висновок – основною метою розслідування цього секс-скандалу є виключно сьогоденний піар. До того же, скоріш за все, чорного кольору, щоб лише когось дискредитувати. Це не саме потрібне для держави в даний час застосування військової прокуратури. Пора вже згадати, що держава створила і утримує військову прокуратуру не для задоволення особистих забаганок її керівника, а зовсім для іншого.

ДБР СКАСУВАЛО УРОЧИСТОСТІ І НЕОФІЦІЙНО ПОВІДОМИЛО ПРО ПЕРШУ СПРАВУ

Маркевич
Анатолій Маркевич Закінчив із відзнакою у 1982 році військово-юридичний факультет Військового Інституту. У 1982-1991 роках працював на різних посадах у військових прокуратурах Збройних Сил СРСР. У 1992-2005 роках - в системі військових прокуратур Генеральної прокуратури України. Пройшов службові сходинки від слідчого військової прокуратури гарнізону (армії) до заступника військового прокурора Центрального регіону України, полковник юстиції запасу, почесний працівник прокуратури України, ветеран прокуратури України. З 2006 року адвокат в м. Києві.