22 вересень 2023, П'ятниця, 11:19

Сергій Бондарчук отримав політичний притулок у Великій Британії

26 Липня 2018г.
Сергій Бондарчук
Сергій Бондарчук

Лондон надав політичний притулок Герою України та колишньому керівнику держкомпанії "Укрспецекспорт" Сергію Бондарчуку. Як передає Резонанс, цю інформацію у соцмережі Facebook підтвердив заступник генпрокурора України Євген Єнін.

 

 

У свою чергу заступник Юрія Луценка написав: "Герой України побоявся постати перед українським правосуддям за свої корупційні злочини... і попросив політичного притулку в Британії.. Прикро, що британський суд такий притулок надав, попри зусилля українських та британських прокурорів... На щастя, кейс Бондаркуча не правило, а прикре виключення..."

 

 

У коментарі УП Є.Єнін уточнив, що суд ухвалив рішення 17 липня 2018 року, а 25 липня на його підставі Британія офіційно відмовила Україні в екстрадиції С. Бондарчука.

"Деталей ще не маю. Гуманні, мабуть. Загалом інколи в країнах розвинутої демократії можна спостерігати тренд – чим більше вкрав, тим складніше хвороба, яку в людини виявили, тим більше підстав для «політпереслідування", – сказав заступник генпрокурора.

Раніше в інтерв‘ю Резонансу Є. Єнін заявив, що С. Бондарчук "просто шахрай, який, за версією слідства, розікрав чималі гроші". І акцентував: "Але це не режим Януковича".

ЛУЦЕНКО: БЕГЛЫЙ ЭКС-ГЛАВА УКРСПЕЦЭКСПОРТА АРЕСТОВАН В ЛОНДОНЕ (ОБНОВЛЕНО)

У свою чергу С. Бондарчук раніше заявляв, що єдиним замовником сфабрикованої проти нього кримінальної справи є український президент Петро Порошенко.

Як нагадує Резонанс, С. Бондарчук розшукувався спецпідрозділом по боротьбі з організованою злочинністю Головного управління МВС у м. Києві. За підозрою  у скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна в особливо великих розмірах).

Головна військова прокуратура ГПУ заочно повідомила йому про підозру у заволодінні  7,4 млн дол, що належали держкомпанії, яку С. Бондарчук очолював у 2005-2010 рр.

ЧИМ ВІДГУКНУЛОСЬ ДЛЯ УКРАЇНИ ЗНЯТТЯ З ОЗБРОЄННЯ ОТРК