Головна Суспільство Сервери Telegram обслуговують компанії, пов’язані з фсб, – розслідування

Сервери Telegram обслуговують компанії, пов’язані з фсб, – розслідування

Компанії, які забезпечують функціонування інфраструктури месенджера Telegram, мають зв’язки з російськими спецслужбами. Це створює потенційні ризики для безпеки користувачів, які можуть стати об’єктом спостереження через використання сервісу.

Про це розповідає Резонанс

Взаємозв’язок Telegram із компаніями, пов’язаними з фсб

Журналісти встановили, що у 2018 році компанія Telegram Corp, яка належить Павлу Дурову, передала підтримку своєї інфраструктури фірмі Global Network Management (GNM), зареєстрованій в Антигуа і Барбуді. Від імені GNM угоду підписав Володимир Веденєєв, який на той момент також був фінансовим директором Telegram.

GNM передала Telegram понад 10 тисяч IP-адрес, більшість із яких раніше належали російській компанії Globalnet. Остання, за інформацією розслідувачів, має прямі зв’язки з кремлем і фсб. У судових документах Веденєєв заявив, що відповідає за технічну інфраструктуру Telegram. Водночас понад половина працівників GNM знаходиться в росії, зокрема в офісі у Санкт-Петербурзі.

Додаткові компанії та ризики для приватності

Ще однією пов’язаною структурою є Electrontelecom, яка надала Telegram 5 тисяч IP-адрес. Electrontelecom виступає підрядником фсб і займається створенням захищених каналів зв’язку для силових структур рф. У 2022 році компанія Globalnet встановлювала обладнання для моніторингу інтернет-трафіку на вимогу роскомнадзору.

“Telegram офіційно заперечує, що його підрядники мають доступ до даних користувачів чи критично важливої інфраструктури, і стверджує, що не має серверів чи співробітників у Росії”.

Однак розслідування «Важных историй», а також попередні матеріали The Wired, надають підстави сумніватися в офіційних заявах Telegram. У 2023 році у The Wired було опубліковано історії російських активістів, які стали жертвами переслідувань через участь у протестах. Вказано, що повідомлення у “секретних” чатах були прочитані сторонніми особами, навіть коли отримувачі їх не відкривали. Один із затриманих отримав від поліцейського цитату з переписки у Telegram, яка була надіслана незадовго до обшуку.

Читайте також