» Шахраї виманили у громадянина 120 тисяч доларів на придбання акцій Tesla Motors

04 липень 2022, Понеділок, 00:02

Шахраї виманили у громадянина 120 тисяч доларів на придбання акцій Tesla Motors

21 Лютого 2019г.
Тесла

Прокуратурою міста Києва спільно з СБУ та Голосіївським УП НП України в м. Києві викрито та припинено діяльність групи шахраїв, які під виглядом продажу цінних паперів американської компанії «Tesla Motors Inc» заволодівали коштами громадян. Про це повідомляє прес-служба столичної прокуратури.

Слідством встановлено, що для реалізації злочинної схеми учасниками групи був створений інтернет-сайт псевдо представництва американської компанії «Tesla Motors Inc» в Україні, а також зареєстровані в м. Києві підприємства ТОВ «Тесла Груп Україна» та ТОВ «Насдак Груп Україна».

Надалі на вказаному сайті за адресою http://tesla-group.com.ua була розміщена реклама цінних паперів корпорації “Tesla” та зазначено, що вже понад 4 роки ТОВ “Тесла Груп Україна” пропонує фізичним особам придбати цінні папери (акції та облігації) вказаної американської корпорації.

У дійсності ніяких правочинів з цінними паперами зловмисники не здійснювали, ліцензії на провадження діяльності на фондовому ринку не мали, а грошові кошти, отримані від громадян, привласнювали.

Збитки одному з заявників склали 120 тис доларів США.

21 лютого 2019 року за результатами слідчих дій у м. Одеса затримано у порядку, передбаченому ст. 208 КПК України, двох зловмисників, причетних до організації шахрайської схеми.

На даний час тривають обшуки та першочергові слідчі дії.

Кримінальне провадження розслідується за ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 209 КК України. Санкція статей передбачає від 7 до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.