» Шевченківський райсуд підтвердив прогноз речниці Генпрокурора про реванш?

15 серпень 2022, Понеділок, 13:42

Шевченківський райсуд підтвердив прогноз речниці Генпрокурора про реванш?

17 Квітня 2019г.
Снимок экрана 2019-04-17 в 19.16.37

17 квітня 2019 ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва Оксани Голуб  скасовано арешти рахунків компаній, які за версією слідства пов‘язані із сином екс-президента-втікача Віктора Януковича - Олександром. Зокрема, йдеться про рахунки у "Всеукраїнському банку розвитку". Про це Резонансу повідомило джерело, наближене до судової влади.

Напередодні речниця Генерального прокурора Лариса Сарган у соцмережі анонсувала розгляд цього питання у Шевченківському райсуді столиці.

За даними Резонансу, досудове розслідування цього епізоду діяльності злочинної організації Януковича розпочали 14 листопада 2018 року слідчі з Управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків ДФС за ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України (Легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом). Із 5 березня цього року цей факт долучено до кримінального провадження №42018000000000066 щодо ПАТ "ВБР".

Згідно фабули справи, декілька громадян України разом із невстановленими наразі особами протягом 2017-2018 рр "створили ряд підконтрольних суб'єктів господарювання з ознаками фіктивності, серед яких ТОВ «АСКОР-ІНВЕСТ», ТОВ «Аграрно - інвестиційний фонд», ТОВ «Елізір», ТОВ «Омегазет Трейд», ТОВ «Сіті Інтеграл Буд» , ТОВ «Інвестиції в розвиток» , та, в подальшому, використовуючи банківські рахунки цих підприємств, перерахували між різними банківськими установами кошти, одержані злочинним шляхом, чим здійснили фінансові операції та ввели в легальний обіг фінансової системи держави кошти в особливо великих розмірах на загальну суму 115,88 млн. грн".

Ухвалами Приморського райсуду м. Одеси було накладено арешт на грошові кошти ТОВ "АСКОР-ІНВЕСТ" - " у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі у десяти банках, включно із "ВБР". Як вказано у судовому документі, у ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження, встановлено, що службові особи ПАТ «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ» (код банку 300001, код ЄДРПОУ 36470620), діючи у період з 2012 по 2014 роки використовували ряд пов'язаних юридичних та фізичних осіб з метою вчинення за допомогою банківської установи дій, пов'язаних з легалізацією грошових коштів, одержаних злочинним шляхом. Діючи на реалізацію єдиного злочинного плану, направленого на залучення до банківського капіталу коштів нелегального походження, ПАТ «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ» (код банку 300001, код ЄДРПОУ 36470620) у період з 2012 по 2014 роки створено за участю пов'язаних фізичних осіб підприємства, які використовувалися для поповнення статутного капіталу за рахунок грошових коштів, здобутих злочинним шляхом, отримання кредитів без застави та легалізації доходів, одержаних кримінально протиправним шляхом при проведенні банківських операцій.

Сьогоднішнім рішенням Шевченківського райсуду арешти ТОВ "АСКОР-ІНВЕСТ" у ПАТ "ВБР", а також ще у низці банків - скасовано.

За даними Резонансу, 18 квітня 2019 року о 9:30 у Шевченківському суді буде продовжено розгляд цієї резонансної справи - вже іншим суддею.

 

 

Резонанс звернувся за відповідним коментарем до прес-служби Шевченківського райсуду, утім відповіді наразі не отримав.

За даними ЗМІ у грудні 201 року Національний банк України відкликав ліцензію та ліквідував "Всеукраїнського банку розвитку" у грудні 2015 року. Банк контролювався сином Віктора Януковича Олександром. У 2018 році Верховний суд України підтвердив рішення судів попередніх інстанцій про відмову в задоволенні позову Олександра Януковича до Національного банку, в якому син екс-президента-втікача вимагав відшкодувати 1,6 млрд грн збитків.

ІЗ БАНКУ ЯНУКОВИЧА ДО БАНКУ ПОРОШЕНКА ПЕРЕВЕЛИ СОТНІ МІЛЬЙОНІВ, — ЗМІ