» “Щепили” майже на 2 млн грн: у Києві викрили медиків на підробленні свідоцтв про COVID-вакцинацію

08 лютий 2023, Середа, 06:35

“Щепили” майже на 2 млн грн: у Києві викрили медиків на підробленні свідоцтв про COVID-вакцинацію

10 Січня 2022г.


КИЇВ. 10 січня. Резонанс. У Києві викрили медиків, які займалися підробленням свідоцтв про вакцинацію проти COVID-19 за грошову винагороду у розмірі від 4 до 6 тисяч гривень. Про це Резонанс повідомляє з посиланням на Київську міську прокуратуру.

Цитата

"Встановлено, що до вказаної групи осіб входили лікарі та працівники однієї з лікарень міста Києва, які організували протиправну схему з незаконної видачі міжнародних свідоцтв про вакцинацію від COVID-19 за грошову винагороду у розмірі від 4 до 6 тисяч гривень", — ідеться у повідомленні.

Деталі

Як зазначили, один з учасників групи здійснював пошук потенційних клієнтів та приймав від них замовлення, після чого передавав дані про замовників медичним працівникам. Надалі відомості про начебто здійснену вакцинацію цих громадян вносив інший учасник групи до електронної системи eHealth для подальшого завантаження до Єдиного порталу державних послуг "Дія".

Отримані від клієнтів гроші переховували на рахунок іншого учасника групи, який їх обготівковував та розподіляв між учасниками протиправної схеми.

"На даний час на підставі ухвал суду проведено обшуки в одній зі столичних лікарень та в місцях проживання фігурантів. Під час обшуків вилучено документи, які підтверджують протиправну діяльність, а також грошові кошти на загальну суму понад 1, 8 млн грн", - зазначається в повідомленні.

Доповнення

В Україні протягом тижня поліція відкрила 39 кримінальних проваджень за підроблення COVID-документів.