13 квітень 2024, Субота, 00:23

Що потрібно, а що не потрібно вказувати в декларації

23 Лютого 2018г.
Elektronne Deklaruvannya

Почалися та/чи продовжуються перевірки осіб, уповноважених на виконання функцій держави, чи таких і зачіпають вони, без умислу винуватих, особливо, якщо особа, заповнюючи декларацію, не мала можливості отримати кваліфіковану консультацію.

На що важливо звертати увагу, буквально з перших рядків декларації – на те, кого Ви зазначаєте членами сім’ї, та чи потрібно зазначати Вам їх взагалі.

Згідно п. 19 РОЗ’ЯСНЕНЬ щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю затверджених Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11 серпня 2016 р. No 3, із змінами, внесеними Рішенням Національного агентства від 06.09.2016 року No 18 та від 30.09.2016 року No 57 - в декларацію включається інформація про членів сім’ї станом на останній день звітного періоду. Наприклад, якщо упродовж звітного періоду – незалежно від тривалості – особа спільно проживала із суб’єктом декларування, була пов’язана з ним спільним побутом та мала взаємні права та обов’язки, але таке спільне проживання було припинено станом на останній день звітного періоду (наприклад, 31 грудня для щорічної декларації), то особа не вважається членом сім’ї суб’єкта декларування і інформація про неї в декларації не відображається.

Серед типових помилок, зазначених в Пам’ятці декларанту за посиланням вищезазначена помилка не зазначена, тим не менш може коштувати Вам спокію та авторитету, якщо буде допущеною та, якщо Ви станете об’єктом чийогось пильного інтересу.

Одним з прикладів, що може ілюструвати можливість помилки, є наступний: Декларант, має майно у спільній сумісній чи частковій власності із кимось, кого він вважає сім’єю через родинні звязки, а не в розумінні Сімейного кодексу та Закону України «Про запобігання корупції». Так зазначив таких осіб, як своїх членів сім’ї в п. 2.2., а також як співвласників майна. Невірно зазначати таких осіб як членів сім’ї в п. 2.2., якщо Ви не ведете спільний побут, а саме такі особи “спільно не проживають із суб’єктом декларування, не пов’язані з ним спільним побутом та не мають взаємні права та обов’язки».

Якщо Ви зазначете таких осіб, як членів сімї без зазначення всього їх відповідного майна в декларації, НАЗК може та розпочне розслідування, хоча і підстав до нього може не бути. Витрачені будуть не тільки гроші платників податків дарма, але й Ваші нерви.