26 вересень 2023, Вівторок, 07:42

Що робити?

11 Грудня 2018г.
Фото: Роман Насіров
Фото: Роман Насіров

Народ у мене питає, що треба зробити, щоби суди більше не виносили рішень про поновлення на посадах таких одіозних осіб, як колишній голова Державної фіскальної служби Роман Насіров. Відповідаю: для цього треба впіймати професійних «громадських активістів» Віталія Шабуніна та Мустафу Найєма й набити їм є....ки.

Бо є міжнародні зобов’язання України в галузі прав людини, відповідно до яких з 28 червня 2001 року на території України не допускаються позасудові затримання громадян (за винятком, якщо громадянина застали на місці злочину або безпосередньо після вчинення ним злочину й на тілі та одязі затриманого є сліди, що доводять його причетність до скоєного). Є процедура звільнення з посади державних службовців. І якщо цю процедуру порушити, то суд зобов’язаний буде винести рішення про поновлення незаконно звільненого на роботі та виплату йому зарплатні за час вимушеного прогулу.

АНТИКОРУПЦІЙНА АФЕРА

Те, що Шабунін і Найєм, взявши гроші за обслуговування чергової корупційної оборудки директора НАБУ Ситника, чудили в березні 2017 року (блокували Солом’янський райсуд, не випускаючи звідтіля Насірова, вимагали звільнити Насірова всупереч встановленій законом процедурі тощо) є кричущим беззаконням. Одначе тепер розплачуватись за це беззаконня будуть не Шабунін і Найєм, а українські платники податків.

А якщо цим видатним державним діячам настукати по є...у, то можна очікувати, що наступного разу досудове розслідування в кримінальних провадженнях щодо високопосадовців і звільнення цих високопосадовців з посад буде відбуватись у відповідності до закону. І судам не доведеться виносити таких рішень.

Джерело

БОРЬБА С КОРРУПЦИЕЙ: НАДЕВАЕМ ТРУСЫ ЧЕРЕЗ ГОЛОВУ

Бойко_фото
Володимир Бойко Журналіст