» Щодо Концепції реформування (розвитку) пенітенціарної системи України

25 октябрь 2020, Воскресенье, 04:41

Щодо Концепції реформування (розвитку) пенітенціарної системи України

27 сентября 2017г.
0
854960

Чесно кажучи, краще було б її назвати Концепцією таємної прихованої тотальної мілітаризації пенітенціарної системи України, адже її спрямованість, передусім пов’язана з військовим обладнанням, озброєнням, системами спостереження та сигналізації.

Все інше – загальні й абстрактні фрази, якими вже нікого не здивуєш.

Так, вже не дивують ці порожні фрази на кшталт «поліпшити роботу оперативних підрозділів», «забезпечити приведення умов тримання осіб, узятих під варту, та засуджених у відповідність з вимогами Європейських пенітенціарних правил», «забезпечити недопущення порушень Конвенції про захист прав людини», «поліпшити заходи безпеки», «максимально залучити громадські організації».

Проте спрямованість Концепції – це відстоювання інституту пенітенціарних слідчих, нове озброєння, нові кайданки, нові кийки, нові інші засоби приборкання непокори, нові броньовані автомобілі, нові засоби оперативного пересування і таке інше. Динамічна безпека вже не актуальна, не кажучи вже про реабілітацію як концепт. Актуальним є опрацювати нові бюджети.

ЖАХЛИВЕ ВБИВСТВО В ОДЕСЬКОМУ СІЗО — НЕ ПЕРШЕ ЦЬОГО МІСЯЦЯ, — ЕКС-ГОЛОВА ДПСУ

Проте дивною є така штука.

Ще у березні 2017 року я подав запит про отримання інформації щодо планів МЮ із закупівлі гелікоптерів та броньованих автомобілів для пенітенціарної системи.

Після трьох нагадувань отримав відповідь лише сьогодні. Тому поставимо питання.

Якщо МЮ вперше в історії цієї країну провів пенітенціарну реформу під грифом «для службового користування» і поставив на перше місце на порядку денному питання озброєння, сигналізації та нових броньовиків, то може це виправдано? Може на пенітенціарні установ останні три роки раз за разом накочуються хвилі захоплень заручників, нападів на адміністрацію, збройних нападів на установи і таке інше?

Так ні ж.

ПІСЛЯ КРИВАВОЇ ТРАГЕДІЇ НАЧАЛЬНИКА ОДЕСЬКОГО СІЗО УСУНУЛИ З ПОСАДИ

Навпаки, як засвідчила доповідь першого заступника МЮ, «здійснені кроки щодо реформування пенітенціарної системи, які проводились останній рік, значно поліпшили ситуацію у системі».

І дійсно, за останні три роки мали місце всього 2 випадки масових заворушень та 1 випадок захоплення заручників.

Причому спеціалізовані формування використовувалися всього 1 раз для припинення масових заворушень і 1 раз – для звільнення заручників.

ПРОКУРОР РАССКАЗАЛ, ЧТО ТВОРИТСЯ В ДНЕПРОПЕТРОВСКИХ ТЮРЬМАХ

Тобто, тому, як каже керівництво МЮ, питання броньовиків та гелікоптерів для МЮ, не було актуальним питанням. Не було…

Проте чомусь 2/3 Концепції реформування, знов-таки, присвячено озброєнням та військовій техніці.

І, наостанок, виглядає дуже дивним, що питання озброєнь та техніки ніколи не обговорювалося в МЮ, проте чомусь саме на цьому питанні і була сфокусована і відповідна доповідь, і відповідна Концепція.

Як саме Кабмін погодив цю концепцію з питань озброєнь та постачання військової техніки, якщо ці питання при керівництві МЮ ніколи начебто не обговорювалися?

"ПОБЕГ ИЗ ТЮРЬМЫ" ПО-УКРАИНСКИ

Джерело