» Щодо відмови німецького суду в екстрадиції в Україну екс-нардепа Оніщенка, – САП

07 грудень 2022, Середа, 21:11

Щодо відмови німецького суду в екстрадиції в Україну екс-нардепа Оніщенка, – САП

28 Травня 2020г.
be31583-e23c065-485-onischenko--20-

Згідно рішення Вищого земельного суду м.Ольденбурга (Німеччина) від 27 травня 2020 року (1 Ausl 29/18) відмовлено в екстрадиції колишнього нардепа, обвинуваченого Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою в організації «газових схем», про що повідомляється на веб-ресурсі цього суду, - пише Резонанс 28 травня.

Причиною відмови став сумнів судових органів Німеччини щодо дотримання мінімальних міжнародних стандартів щодо умов ув'язнення в Україні.

Зауважимо, що оскарження вказаного рішення суду не передбачено, але воно може бути переглянуто при появі нових обставин.

Разом з цим, наголошуємо, що це рішення суду м.Ольденбурга не впливає на розгляд кримінального провадження за обвинуваченням колишнього нардепа, яке слухається Вищим антикорупційним судом, оскільки ще 21 січня 2020 року судом у порядку ч.3 ст.323 Кримінального процесуального кодексу України надано дозвіл на спеціальний судовий розгляд, тобто за відсутності обвинуваченого (in absentia).

На даний час, у кримінальному провадженні за обвинуваченням екснардепа та його спільниці здійснюється дослідження письмових доказів сторони обвинувачення та вже досліджено 25 томів матеріалів кримінального провадження.

Як і раніше колишній народний депутат може будь-коли з’явитися в Україну та брати участь в судових засіданнях.