» Щодо заяви заступниці Генпрокурора

29 червень 2022, Середа, 22:07

Щодо заяви заступниці Генпрокурора

6 Червня 2019г.
a8b53aa753ca3f5835c1b57d8237e79a
Фото: Українське право

Світлана Глущенко, заступник міністра у Міністерство юстиції України

5 червня на засіданні Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності заступник Генерального прокурора Анжела Стрижевська зазначила, що в Україні є лише два експерта-балістика і попросила звернути на це увагу Міністерству юстиціі України. Ця інформація прозвучала під час обговорення обставин трагічної загибелі 5-річного Кирила Тлявова.

З цього приводу хочу повідомити.

Судово-балістична експертиза проводиться виключно фахівцями державних науково-дослідних установ судових експертиз:

- Міністерства юстиції України,

- Міністерства внутрішніх справ України,

- Служби безпеки України.

Перелік судових експертів, які здійснюють дослідження за такими експертними спеціальностями із відповідними критеріями пошуку міститься у Реєстрі атестованих судових експертів.

За даними вказаного реєстру у державних науково-дослідних установах судових експертиз Міністерства юстиції України є 20 атестованих судових експертів, які мають право на проведення судово-балістичних експертиз. Крім цього є ще 12 експертів, які здійснюють усі дослідження по зброі.

На жаль, я наразі не володію інформацією щодо кількості експертів-балістиків Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки України, але безперечно такі фахівці там теж є.

Тому погодитись із твердженням заступника Генерального прокурора України не можу.

Для нас, як і для будь-якого іншого державного органу або громадянина, принципово важливо, щоб розслідування обставин цієї трагедії відбулось максимально оперативно, об’єктивно та на високому професійному рівні, у тому числі в частині експертної роботи. Винні особи мають понести справедливе покарання за обірване життя маленькоі дитини, а такі жахливі події більше ніколи не повторюватись.

Переконана, що наразі це є ключовим питанням, а не підрахунок кількості експертів-балістів, яких в Украіні точно більше ніж два, як в системі юстиціі, так і органах внутрішніх справ та СБУ.

Хочу висловити найщиріші співчуття рідним Кирила з приводу цього непоправимого горя.

Спочивай з миром, маленьке Янголятко!

МИНЮСТ ВЗЫСКАЛ 3 МЛН ДОЛЛ С ОКРУЖЕНИЯ ЯНУКОВИЧА