» Шокуюча звістка: омбудсмен повідомила, що у колонії “ДНР” вбили трьох громадян України

19 серпень 2022, П'ятниця, 20:42

Шокуюча звістка: омбудсмен повідомила, що у колонії “ДНР” вбили трьох громадян України

10 Серпня 2021г.


КИЇВ. 9 серпня. Резонанс. На окупованій території Донецької області в колонії вбито трьох українських громадян. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова, передає Резонанс.

Цитата

“Отримала шокуючу звістку про вбивство наших співгромадян в Кіровській виправній колонії №33, яка розташована на тимчасово окупованій території Донецької області. Всі загиблі були засудженими до початку військової агресії на Сході”, - написала омбудсмен.

Деталі

За словами Денісової, один із вбитих звертався до неї із заявою перевести його для відбування покарання на підконтрольну Уряду України територію, але процес переведення осіб заблоковано окупаційною владою.

Вона зазначила, що передача засуджених з тимчасово окупованої території Донецької області не здійснюється з початку 2019 року, що зробило їх заручниками ситуації.

Цитата

“Наразі на переведення з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей чекають 450 громадян України, серед них 70 – довічників”, - додала Денісова.

Уповноважена з прав людини звернулась до керівництва Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні з вимогою терміново направити представників субделегації МКЧХ у Донецьку до Кіровської виправної колонії №33, з метою перевірки обставин загибелі українських громадян та стану додержання прав інших утримуваних осіб.

Вона також звернулася до представника України в робочій підгрупі із гуманітарних питань у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях Галини Третьякової та Координатора в цій підгрупі від ОБСЄ Шарлотти Реландер терміново вжити заходів реагування на факт вбивства українських громадян та розблокування процесу переміщення 450 засуджених осіб.

Нагадаємо

Наприкінці червня Денісова повідомляла, що на окупованих територіях Донбасу та Криму і в Російській Федерації в ув'язненні перебувають 405 українців, серед яких 30 жінок та 44 військовослужбовця.