Головна Суспільство Швейцарія планує відправити 200 військових в Україну для миротворчої місії

Швейцарія планує відправити 200 військових в Україну для миротворчої місії

Швейцарія розглядає можливість направлення 200 миротворців в Україну в разі припинення вогню. Про це повідомив глава збройних сил країни Томас Зюсслі в інтерв’ю газеті Blick.

Про це розповідає Резонанс

Зобов’язання щодо миру

Зюсслі зазначив, що важливо «розрізняти зобов’язання з примусу до миру і зобов’язання з підтримання миру». Він уточнив, що «примус до миру» означає, що мир має бути досягнутий за допомогою військової сили, чого Швейцарія не підтримує. Натомість, «миротворчість» передбачає, що сторони конфлікту, тобто росія та Україна, погоджуються на припинення вогню, а ООН надає миротворчі сили для забезпечення стабільності.

Командувач також додав, що Швейцарія може надати близько 200 військовослужбовців в межах дев’яти-дванадцяти місяців. Однак він підкреслив, що використання зброї в рамках миротворчої місії дозволяється лише в ситуаціях самооборони, навівши приклад Косово, де швейцарські військові беруть участь у місії під егідою НАТО.

«Миротворчість передбачає, що Росія і Україна погоджуються припинити бойові дії і приймають надсилання ООН миротворчих сил для гарантування миру», – сказав Зюсслі.

Європейські зусилля з миротворчості

Зюсслі вказав на те, що «питання полягає в тому, що потрібно ООН» та що остаточне рішення ухвалить парламент. Він додав, що наразі миру немає, і немає запиту з боку ООН.

Крім того, за інформацією з інших джерел, прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер пропонує план розміщення в Україні близько 30 тисяч військовослужбовців з європейських країн після можливого укладання мирної угоди з росією. Британія вже заявила про готовність відправити своїх військових у рамках миротворчої місії.

План передбачає відправку контингенту, який не буде розміщуватися безпосередньо на лінії фронту, а перебуватиме в великих містах, портах та інших важливих об’єктах інфраструктури. Зокрема, у планах також використання спостережних і розвідувальних літаків, безпілотників та супутників задля моніторингу ситуації.

Наразі офіційний уряд Британії не підтвердив інформацію про цей план. Водночас президент Франції Емманюель Макрон пропонував, щоб європейські миротворчі сили були розміщені за майбутньою лінією розмежування.

Німеччина, Італія, Іспанія та Польща висловилися проти відправлення військових до України. Водночас президент України Володимир Зеленський зазначив, що якщо Україну не приймуть до НАТО, в країні мають бути розміщені миротворці з країн Альянсу. росія, своєю чергою, неодноразово заявляла про неприйнятність розміщення військ НАТО в Україні, вважаючи це загрозою своєму суверенітету.

Перегляди: 25

Читайте також