Головна Суспільство Сибіга закликав Угорщину відновити консультації щодо національних меншин

Сибіга закликав Угорщину відновити консультації щодо національних меншин

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга звернувся до Угорщини з закликом відновити консультації щодо національних меншин. Під час свого візиту до Брюсселю він підкреслив, що Україна готова до відкриття трьох кластерів у рамках переговорів.

Про це розповідає Резонанс

«Звичайно, що я порушив питання про відкриття першого кластера. Україна виконує свою домашню роботу. Ми завершили необхідні процедури. Ми готові до відкриття трьох кластерів. Я звернувся під час засідання до наших угорських колег з прямою пропозицією відновити консультації для того, щоб прискорити цей процес», – зазначив він.

Сибіга акцентував на важливості двостороннього діалогу з угорською стороною, адже це питання є актуальним для обох держав. Він висловив думку, що жодна країна не повинна зловживати своїм статусом в Європейському Союзі чи НАТО.

«Україна вже втілила найвищі стандарти захисту національних меншин, і ми готові виконувати також стандарти Європейського Союзу та Ради Європи», – додав міністр.

Крім того, під час свого візиту Сибіга поінформував європейських колег про ситуацію на фронті та мирні зусилля, які ведуться після переговорів у Туреччині та контактів між США, країнами ЄС, Україною і росією.

Раніше, наприкінці квітня, віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина оголосила про досягнення угоди з угорською стороною, яка передбачала проведення консультацій з 12 травня. Проте ці переговори були відкладені через повідомлення СБУ про викриття шпигунської діяльності угорської розвідки на шкоду Україні.

Єврокомісія у березні 2025 року висловила свою оцінку готовності України відкрити перший переговорний кластер на шляху до членства в ЄС. Однак Угорщина заблокувала це рішення, наполягаючи на поверненні законодавства щодо національних меншин до умов 2017 року.

Позиція Будапешта залишалася незмінною після термінової зустрічі лідерів ЄС у Брюсселі, коли Угорщина відмовилася підтримати спільну заяву союзу про допомогу Україні у військовому аспекті. Пізніше прем’єр-міністр Орбан висунув ряд умов, серед яких були вимоги щодо «заборони неприродного виховання дітей» та «депортації агентів Сороса».

Читайте також