» Скасування підвищення зарплат суддям – може поставити під загрозу ефективність судової реформи, – Роман Романюк

02 липень 2022, Субота, 20:58

Скасування підвищення зарплат суддям – може поставити під загрозу ефективність судової реформи, – Роман Романюк

21 Листопада 2018г.
17759671_1704514549847480_8762103069030429268_n

Хочу висловити своє розчарування з приводу законодавчих ініціатив, спрямованих на скасування норм про підвищення окладів суддям першої, апеляційної інстанції та суддям новостворених вищих спеціалізованих судів. Сьогодні на розгляді парламенту таких ініціатив дві. Законопроектом про державний бюджет пропонується зупинити дію норми про підвищення зарплати суддям у 2019 році. А урядовим законопроектом пропонується взагалі виключити положення про підвищення окладів в тексті закону про судоустрій і статус суддів. Про це написав у блозі для Судової-юридичної газети голова підкомітету з питань правового статусу ВРП, ВККСУ комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Роман Романюк.

Політик акцентував, "при всій моїй повазі до авторів цих законопроектів, я вважаю, що ці норми є передчасними. Ми з такими зусиллями проводимо судову реформу, маємо такі очікування на роботу оновленої та ефективної судової системи, що просто не можемо собі дозволити зійти з цього шляху і прийняти ці зміни. Реальне забезпечення потреб судової влади є запорукою її ефективності та незалежності. Тому, вимагаючи високий рівень здійснення правосуддя, слід, перш за все, спочатку забезпечити фінансові гарантії незалежності судової системи". І додав, що "робота судді, в руках якого людські долі, має бути оплачена на належному рівні".

Роман Романюк нагадав, що парламентом було прийнято зміни до Конституції України. Змінено базові положення про судоустрій та статус суддів, передбачено щорічне зростання суддівської винагороди.

Відтак він вважає, що "зараз не слід відступати від уже прийнятих норм. Потрібно шукати вихід із ситуації, обговорювати проблемні питання та знаходити компроміс".

"Судова реформа, на яку ми всі маємо такі високі надії, відбудеться виключно за умови її комплексності. І якщо ми накладаємо на суддів додаткові обов'язки у вигляді високого навантаження, проходження додаткових перевірок, оцінювання, посилюємо заходи дисциплінарної відповідальності, так давайте дотримуватись і інших положень реформи. Давайте реально забезпечувати гарантії суддівської незалежності! І тільки тоді ми зможемо розраховувати на те, що найкращі суддівські кадри будуть залишатись в системі, а не шукати іншої більш високооплачуваної роботи", - акцентував народний обранець.

Роман Романюк висловив сподівання, що парламент, спільно з урядом знайдуть вірне рішення і врахують необхідність реального забезпечення гарантій незалежності суддів.

ЯК УБЕЗПЕЧИТИ СУДДІВ