» Слідчі ДБР повідомили низку підозр у “справах Майдану”

04 грудень 2022, Неділя, 22:59

Слідчі ДБР повідомили низку підозр у “справах Майдану”

21 Травня 2020г.
Майдан ДБР
Архів

Слідчими Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, спільно із прокурорами Офісу Генерального прокурора, повідомлено про підозру двом колишнім працівникам полку міліції особливого призначення «Беркут» ГУ МВС України в місті Києві.

Експравоохоронці підозрюються у незаконному перешкоджанні, організації та проведенню зборів у центральній частині міста Києва, а також у наданні слідчому завідомо неправдивих показань із штучним створенням доказів обвинувачення (ст. 340, ч. 2 ст. 384 Кримінального кодексу України). Про це 21 жовтня поінформували в ДБР, передає Резонанс.

За даними слідства, вранці 20 січня 2014 на вулиці Лаврській у місті Києві група з 10-15 «тітушок» затримала трьох учасників Євромайдану, які поверталися додому з Майдану Незалежності, та передали їх працівникам спецпідрозділу «Беркут». «Беркутівці» сфальсифікували докази щодо вказаних громадян, склали рапорти та надали завідомо неправдиві покази про нібито затримання цих осіб на вул. Грушевського у місті Києві під час вчинення ними злочину.

Унаслідок незаконних дій правоохоронців трьох активістів було затримано, їм було повідомлено про підозру та взято під варту за особливо тяжкий злочин, якого вони не вчиняли.

Як пише Резонанс, 19 травня слідчі цього підрозділу ДБР повідомили про підозру колишньому старшому прокурору відділу прокуратури міста Києва, діючому адвокату.

Експрокурор підозрюється у незаконному перешкоджанні проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, вчиненому службовою особою, за попередньою змовою групою осіб; зловживанні службовим становищем, службовому підробленні, а також притягненні завідомо невинного до кримінальної відповідальності прокурором, поєднане з обвинуваченнями у вчиненні особливо тяжкого злочину (ч. 2 ст. 28, ст. 340, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 (в редакції від 02.02.2014), ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366;ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 372 Кримінального кодексу України).

Слідством встановлено, що 18 лютого 2014 року колишній прокурор діючи у змові зі своїми керівниками, а також слідчими міліції, безпідставно погодив повідомлення про підозру у масових заворушеннях трьом незаконно затриманим учасникам «Євромайдану».

ПІДОЗРЮВАНОМУ У ЗЛОЧИНАХ ПРОТИ ІГОРЯ ЛУЦЕНКА ТА ЮРІЯ ВЕРБИЦЬКОГО ПОВІДОМЛЕНО ПРО НОВУ ПІДОЗРУ