» Слідчі взялися за клонів партії “Слуга народу”

30 червень 2022, Четвер, 20:04

Слідчі взялися за клонів партії “Слуга народу”

1 Липня 2019г.
original

Під  процесуальним керівництвом прокуратури Запорізької області слідчими Національної поліції України розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 157 Кримінального кодексу України (Перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права або права брати участь у референдумі, перешкоджання діяльності іншого суб'єкта виборчого процесу, ініціативної групи референдуму, комісії з референдуму, члена виборчої комісії, члена ініціативної групи референдуму, члена комісії з референдуму або офіційного спостерігача при виконанні ними своїх повноважень, поєднані з підкупом, обманом або примушуванням).

Про це Резонансу стало відомо 1 липня 2019 року з джерел, наближених до Судової влади України.

У витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань йдеться, що справу відкрито "за фактом реєстрації кандидатів у народні депутати України, які зазначили у своїх анкетних даних у заявах при реєстрації інформацію щодо працевлаштування у ТОВ "Об‘єднання СЛУГА НАРОДУ" та членства у громадських організаціях "СЛУГА ДЛЯ НАРОДУ" та "Громадський рух "СЛУГА НАРОДУ", що є тотожнім з назвою політичної партії "Слуга народу".

"Зазначені дії можуть призвести до обману громадян", - вважають правоохоронці.

Член Центральної виборчої комісії Катерина Махніцька у коментарі Резонансу наголосила, що практика використання "політичних клонів у політичній боротьбі, на жаль, є сталою в Україні".

- Можу пригадати кілька резонансних кримінальних проваджень, відкритих за подібними фактами, утім, про судові вироки за наслідками цих розслідувань - хай звітує слідство, - зауважила представниця ЦВК.