» Слідство не відкидає версію теракту у вибухах військового арсеналу на Чернігівщині

27 червень 2022, Понеділок, 17:23

Слідство не відкидає версію теракту у вибухах військового арсеналу на Чернігівщині

9 Жовтня 2018г.
111

Група військових прокурорів з‘ясовує на місці причини вибухів на території 6 арсеналу Міністерства оборони у Чернігівській області. Зокрема тривають допити чатових воєнізованої охорони ЗСУ, які здійснювали безпосередню охорону території зберігання боєприпасів, та інших свідків надзвичайної події. Також ще уточнюються завдані збитки.

Крім недбальства військових (кримінальне провадження розпочато за ч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу України) правоохоронці перевіряють й інші версії. "За наявною інформацією, версію теракту слідство також не відкидає. Зокрема, вона також опрацьовується фахівцями оперативних підрозділів правоохоронних органів та Міністерства оборони України", - поінформували у прес-службі ВП ЦРУ.

Як повідомляв Резонанс, процесуальне керівництво досудовим розслідуванням надзвичайної ситуації, що виникла вночі 9 жовтня 2018 року на складах в/ч А-1479, здійснює військова прокуратура Чернігівського гарнізону. Власне розслідування доручено обласного УСБУ.

Тим часом президент України заслухав доповідь силових відомств у зв’язку з ситуацією, що склалась через вибухи на складах боєприпасів поблизу м.Ічня. Так, за інформацію міністра оборони України Степана Полторака о 3:20 ранку 9 жовтня одночасно були підірвані три сховища арсеналу, а вже за 20 хвилин був здійснений підрив ще кількох сховищ. На момент підриву склади були заповнені на 50% — найбільш дефіцитні та критично важливі для ЗСУ боєприпаси з 6-го військового арсеналу раніше були передислоковані на інші арсенали і бази з захищеним типом зберігання. Станом на 15:00 годину внаслідок детонації пожежею охоплено близько 30% всього арсеналу.

Від силовиків глава держави зажадав "швидких результатів розслідування. І дуже відповідальних". Він акцентував, що ситуація, коли "одночасно маємо підриви трьох складів, а за 20 хвилин після того одночасно підриваються ще шість складів", на яких зберігалася не стрілецька зброя чи розкомплектовані боєприпаси, а саме реактивні системи залпового вогню, потребує ретельного розслідування.

"Враховуючи близькість до російського кордону, не випадково, що основною версією Служби безпеки України, військової прокуратури є диверсія", — зауважив П. Порошенко. І додав, що мають бути проведені перевірки всіх, хто забезпечував охорону частини в ніч, коли сталися вибухи. "Щоб ми сьогодні повністю і ретельно вивчили цей досвід для того, щоб недопустити повторення атаки диверсійно-розвідувальних груп противника, — зауважив він. - За підсумками розслідування внести пропозиції щодо притягнення до відповідальності відповідальних осіб".

За даними СБУ нині розглядається три версії причин надзвичайної події. Основна з них — вчинення диверсії з проникненням на територію складів диверсійної групи, друга — порушення правил пожежної безпеки чи зберігання боєприпасів і третя — навмисний підпал чи підрив з метою приховування нестачі бойових припасів.

Екс-голова СБУ та лідер Руху "Справедливість" Валентин Наливайченко переконаний, що українські військові склади вибухатимуть доти, доки не будуть покарані винні за злочини, що призвели до трагедій у Артемівську, Новобогданівці, Лозовій, Балаклії, Малоянісолі, Калинівці! "Склади на нашій землі вибухають усьоме! Мова йде про серйозні загрози життю людей, нашій національній безпеці та обороноздатності», — наголосив політик у Луцьку, де перебуває з робочою поїздкою.

В.Наливайченко наполягає: і Верховний головнокомандувач, і верхівка генералітету відповідальні особисто за сьому поспіль трагедію, цього разу на 682 гектарах Чернігівської землі.  Політик закликав владу, насамперед, убезпечити людей - вивезти їх із зони лиха, надати захист і допомогу. Далі має бути проведене ретельне і швидке розслідування  про його результати має дізнатися українське суспільство, а винні  покарані.  "Головне  усі громадяни, які постраждали, мають одержати від уряду компенсацію: за зруйноване чи пошкоджене житло, на медичну та психологічну допомогу»", - переконаний політик.

За ведомостями оприлюдненими на сайті НПУ, наразі до поліції надійшло 54 повідомлення від місцевих мешканців. Шість з них стосувалися пошкодження будинків, 11 – фактів виявлення боєприпасів. Ще п’ять повідомлень – звернення про мародерства, які у результаті перевірки не підтвердилися.

У свою чергу військові повідомляють, що у шести населених пунктах працюють патрулі Військової служби правопорядку у ЗСУ  з метою упередження можливих випадків мародерства, виявлення можливих залишків боєприпасів та проведення профілактики серед місцевого населення.

Крім цього за даними МОУ, станом на 16:00 9 жовтня інтенсивність вибухів на складах військової частини А-1479 значно знизилася. Наразі фіксуються вибухи боєприпасів невеликих калібрів та набоїв до стрілецької зброї.

ЧОМУ ВИБУХАЮТЬ СКЛАДИ