24 березень 2024, Неділя, 05:27

Слідство у справі про розтріли на Майдані має тривати, – Наливайченко

5 Лютого 2019г.
51851230 2398238727078790 5977800547032367104 N

Лідер Руху “Справедливість” Валентин Наливайченко відреагував на оприлюднену ГПУ інформацію про завершення досудового розслідування щодо винних у розстрілах на Майдані. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу політика.

Керманич СБУ з грудня 2006 — до березня 2010; із лютого 2014 — до червня 2015 Наливайченко переконаний, що розслідування злочинів проти учасників Революції гідності у 2013-2014 рр не може бути згорнуте.

НАЛИВАЙЧЕНКО: ЯНУКОВИЧУ – ДОВІЧНЕ

Наливайченко закликав Генпрокуратуру врахувати усі передані очолюваною ним у 2014-2015 роках СБУ докази, а також збільшити кількість слідчих, залучених до розслідування цього найбільшого в історії України злочину влади проти власних громадян.

Він також наголосив, що поділяє стурбованість адвокатів родин Небесної Сотні, які наполягають на продовженні і прискоренні слідства.

“Оскільки ще не завершені всі експертизи, слідчі експерименти, допити. Не зібрані та не опрацьовані усі відео та фото матеріали”, – додав Наливайченко.

Тим часом керівник управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк спростував заяву очільника відомства про завершення слідства у справі про розтріли на Майдані.

У коментарі Громадському керівник підрозділу спецрозслідувань ГПУ наголосив: де-юре завершення досудового слідства можливе лише після надання матеріалів справи підозрюваним та потерпілим.

- На сьогоднішній день ті вимоги КПК, які існують, вони не дозволяють завершувати досудове розслідування, — сказав Горбатюк.

Як пише видання, 2016 року Верховна Рада схвалила нові правила, дозволивши проводити заочну процедуру, якщо підозрюваний перебуває в розшуку понад 6 місяців або переховується за кордоном чи на окупованих територіях. Але ці правила перестали діяти після того, як офіційно запрацювало Державне бюро розслідувань.

Таким чином в жодній справі Майдану слідство не може буди завершено за заочною процедурою, - вважає Горбатюк.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ: 4 РОКИ ПОТОМУ (ЧАСТИНА 2)

- Також хотів запитати у наших законодавців, у нинішнього Генпрокурора, що вони собі думають і чи не зроблено це було навмисно, щоб остаточно «поховати» всі справи по Майдану, в т. ч і і відносно осіб, яким вже висунуті підозри (того ж Януковича та його найближчих соратників), маючи на увазі закінчення в найближчий час терміну дії деяких вимог п.20-1 Перехідних положень до Кримінального процесуального кодексу України, у відповідності до яких можливість і далі проводити процедуру спеціального досудового розслідування та спеціального (заочного) судового провадження, а саме: не тільки в разі оголошення таких підозрюваних і обвинувачуваних в міжнародний розшук, чого в багатьох кримінальних провадженнях немає, а і тоді, коли такі особи більше 6-ти місяців переховуються від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або стосовно яких наявні фактичні відомості, що вони перебувають за межами України, на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операцій, - написав у блозі для Резонансу екс-заступник Генерального прокурора України Олексій Баганець торік у лютому. Він попередив: змушений нагадати їм, що не пізніше дня початку діяльності Державного бюро розслідування названі мною підстави для застосування цієї спеціальної заочної процедури втратять свою силу і її можна буде застосовувати з дозволу суду лише при наявності факту оголошення підозрюваних і обвинувачених в міжнародний розшук, на що Інтерпол, як всім відомо, по справах Майдану реагує негативно!

«СПРАВИ МАЙДАНУ»: ПЕРСПЕКТИВИ ЗАВЕРШЕННЯ ДОСУДОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ