19 липень 2024, П'ятниця, 11:38

Слідство встановило замовника вбивства депутата Київоблради

17 Грудня 2019г.
Слідство встановило замовника вбивства депутата Київоблради

Прокуратурою Києва спільно зі слідчими столичної поліції за результатами проведення комплексу оперативних та негласних слідчих (розшукових) дій вдалося встановити особу, яка організувала замовне вбивство депутата Київоблради Вячеслава Соболева в центрі Києва, в результаті якого загинув 3-річний хлопчик.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу прокуратури Києва. За версією слідства, причетним до організації злочину слідство вважає 25-річного уродженця Російської Федерації, який залучив у якості виконавця 20-річного колишнього бійця АТО Андрія Лаврегу.

А.Лаврега мав досвід участі у бойових діях, у тому числі у якості снайпера. Замовник познайомився з ним в зоні АТО в Донецької обл.

Під час зустрічі, яка відбулася в одному з ТРЦ столиці, підозрюваний запропонував А.Лаврезі вчинити вбивство В.Соболева за 40 тис. дол. США, на що останній погодився.

Для реалізації плану організатор надав стрільцю інформацію про В.Соболева, спосіб його життя, адреси проживання, роботи тощо, а також забезпечив його вогнепальною зброєю, транспортним засобом та профінансував інші витрати, у тому числі оренду гаража для зберігання знаряддя вбивства.

Свої інструкції щодо організації злочину замовник надавав виконавцю у месенджері Telegram, а сам напередодні вчинення злочину виїхав за межі України для забезпечення алібі.

У цей час виконавець разом з бійцем "Правого сектору" Євгеном Семеновим, якого він залучив у якості співучасника, самостійно визначив місце для здійснення вбивства – майданчик біля ресторану в центрі Києва, де постійно з’являвся потерпілий. Увечері 1 грудня 2019 р., коли депутат разом з дружиною та 3-річним сином сіли в автомобіль, виконавець здійснив постріл, смертельно поранивши хлопчика.

На підставі зібраних у ході слідства доказів прокуратура Києва погодила повідомлення про підозру 25-річному уродженцю РФ в організації вбивства на замовлення за ч. 2 ст. 15, п.11,12 ч.2 ст.115 КК України. Наразі вирішується питання щодо оголошення його у міжнародний розшук.