» ДБР повідомило солдату Нацгвардії про підозру у “дідівщині”, внаслідок чого помер військовослужбовець

02 лютий 2023, Четвер, 13:36

ДБР повідомило солдату Нацгвардії про підозру у “дідівщині”, внаслідок чого помер військовослужбовець

7 Жовтня 2020г.
0
ДБР

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, повідомили про підозру солдату однієї з військових частин Національної гвардії України у Київській області у порушенні статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями, що заподіяло тяжкі наслідки у вигляді смерті солдата цієї ж військової частини (ч. 3 ст. 406 Кримінального Кодексу України).

Про це інформує Резонанс 7 жовтня із посиланням на ДБР.

За даними досудового розслідування, 3 жовтня військовий порушив статутні правила взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності між ними відносин підлеглості, здійснював психологічний примус щодо іншого солдата. А саме, наказав йому виконувати фізичні вправи у вигляді віджимань від підлоги, після чого подав команду «Струнко» та кулаком наніс один удар в область грудної клітки.

У результаті цього солдат втратив свідомість. Бригадою швидкої допомоги проводились заходи з надання екстреної медичної допомоги, однак результатів не дали. Таким чином було констатовано клінічну смерть потерпілого.

Військовослужбовець, який порушив статутні правила взаємовідносин щодо іншого солдата, що спричинило його смерть, затриманий. Наразі вирішується питання щодо обрання відносно нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

У кримінальному провадженні призначено низку судових експертиз, в тому числі направлених на встановлення причин смерті потерпілого.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює військова прокуратура Дарницького гарнізону Центрального регіону України,.

СОЛДАТА НГУ ПІДОЗРЮЮТЬ У НЕСТАТУТНИХ ВІДНОСИНАХ, ЩО СПРИЧИНИЛИ СМЕРТЬ СПІВСЛУЖБОВЦЯ

Нагадаємо, 6 жовтня Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Центрального регіону поінформувала про затримання солдата-строковика з військової частини НГУ, дислокованій у м. Вишгород Київської області.

7 жовтня рішенням Печерського районного суду м. Києва підозрюваному військовослужбовцю НГУ обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на 60 діб з утриманням його на гауптвахті Центрального управління Військової служби правопорядку по м. Києву та Київській області.

ЯЧитайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram