» Смертельна пожежа у харківському будинку для літніх людей: під суд підуть четверо осіб

12 серпень 2022, П'ятниця, 00:47

Смертельна пожежа у харківському будинку для літніх людей: під суд підуть четверо осіб

15 Червня 2021г.


КИЇВ. 15 червня. Резонанс. У справі про смертельну пожежу у харківському будинку для літніх людей "Золотий час", що трапилась у січні 2021 року, під суд підуть власник домоволодіння, орендар будинку та його дружина — директорка закладу і адміністратор. Обвинувальний акт уже передали до суду, передає Резонанс із посиланням на Офіс Генпрокурора.

Цитата

"... скеровано до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох осіб за фактом порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, що спричинило загибель людей (ч. 2 ст. 270 КК України)", - йдеться у повідомленні.

Деталі

За даними слідства, 21 січня 2021 року в двоповерховій будівлі, розташованій у Холодногірському районі Харкова, сталася пожежа. Будинок незаконно використовувався для розміщення людей похилого віку, як геріатричній пансіонат. Її причиною стало порушення вимог пожежної безпеки, як при будівництві так і при експлуатації будівлі. У результаті пожежі 15 осіб загинули.

Серед обвинувачених — власник домоволодіння, орендар будинку та його дружина — директорка закладу і адміністратор, який координував роботу пансіонату та при цьому не був офіційно працевлаштований.

Нагадаємо

21 січня у Харкові у двоповерховому житловому будинку, переобладнаному під будинок для літніх людей, виникла пожежа на другому поверсі.

Цей будинок для літніх людей був приватним пансіонатом “Золотий час”. Спочатку повідомлялося про 13 загиблих, однак пізніше їх кількість зросла до 15.

Була названа попередня причина займання — необережне поводження з електронагрівальними приладами.

Голова Національної поліції Ігор Клименко повідомляв, що, за попередніми даними, задимлення, яке призвело до пожежі в будинку для літніх людей у Харкові, було поруч з лічильником. У будівлі мали ремонтувати газове обладнання.

Відкрито провадження. Затримано 4 осіб.

Після трагедії уряд утворив комісію для з’ясування причин пожежі.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль доручив місцевим органам виконавчої влади та Міністерству соціальної політики провести роботу зі встановлення законності створення приватних будинків для літніх людей та перевірити Державній службі з надзвичайних ситуацій стан протипожежної безпеки в готелях, пансіонатах, хостелах.

Додамо

У 2016 році у селі Літочки Броварського району на території приватного домоволодіння в двоповерховій будівлі, у якій було організовано тимчасове проживання осіб похилого віку, під час пожежі загинуло 18 осіб.