13 квітень 2024, Субота, 09:48

Спеціалізована антикорупційна прокуратура відповіла Венедіктовій

27 Травня 2020г.
Холодницький

Спеціалізована антикорупційна прокуратура звертає увагу Генерального прокурора, що спілкування між структурними підрозділами Офісу Генерального прокурора шляхом зйомки та розміщення відеороликів та повідомлень у соціальних мережах не відповідає світовим стандартам роботи правоохоронних органів.

Про це йдеться у заяві САП, розміщеній у соцмережі у відповідь на заяву очільниці офісу Генерального прокурора Ірини Венедіктової. Про це пише Резонанс 27 травня.

- Такі дії, жодним чином не сприяють утвердженню авторитету органів правопорядку та прокуратури зокрема, а мають зворотній ефект у суспільстві. Робота САП та НАБУ не узгоджується із старими стандартами роботи правоохоронної системи, а запущений маховик антикорупційної боротьби неможливо спинити, адже він не залежить від прізвищ керівників. У силу специфіки роботи ми володіємо інформацією та добре розуміємо запущені так званими «політичними елітами» процеси перепідпорядкування нашої діяльності певним цілям, які не узгоджуються із завданнями кримінального судочинства.

З огляду на це, наполегливо закликаємо Генерального прокурора не бути частиною таких процесів, не чинити тиску на прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та ганьбити правоохоронну систему. Водночас, вкотре інформуємо, що на сьогоднішній день на розгляді Вищого антикорупційного суду перебуває понад 200 кримінальних проваджень за обвинуваченням осіб, які ще 5 років тому, могли подзвонити Генеральному прокурору і вирішити усі проблеми у «режимі online». Однак, попри все, на даний час вони є підсудними та перебувають в суді на відповідній лаві. Так само як і сотні інших чинних та колишніх посадовців, політиків, народних депутатів, яких Ви «не можете підвести» є підозрюваними, а кримінальні провадженні розслідуються попри спроби позбавити їх такого статусу. Мільярдні схеми у галузі енергетики, промисловості, добування корисних копалин та інших сферах економічної діяльності припиненні внаслідок спільних зусиль Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро України. Ми впевнені, що винні особи обов’язково понесуть передбачену законом відповідальність за вироками. І це мають бути саме вироки і саме суду, і виключно Вищого антикорупційного суду, а не «хотєлок» слідчого, детектива чи прокурора. Обсяги справ у яких суддям Вищому антикорупційному суду необхідно розібратись та поставити крапку становлять тисячі томів. При цьому Суд є незалежним та здійснює правосуддя згідно із процедурою встановленою законом, а не у відповідності до побажань Холодницького, Ситника чи навіть Венедіктової, - йдеться у відповіді САП.

Як передає Резонанс, Генпрокурор Венедіктова 27 травня написала у соцмережі, що "звернулась до громадськості із заявою про бездіяльність Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. У відповідь отримала відкритого листа антикорупційних прокурорів".

- Шановні колеги - прокурори САП! Оцінку роботи прокурора дає суд. Не потрібно виправдань, пояснень, посилань на поважні причини чи дорікань вашим колегам з інших правоохоронних органів. Наведіть яскраві приклади судових вироків корупціонерам у 2019-2020 роках, за які вам не соромно, якими ви можете пишатися чи хоча б за 5 років вашого існування. Цього буде достатньо. І покажіть цей результат зараз, - написала вона у Facebook.

ВЕНЕДІКТОВА ЗАЯВИЛА ПРО «БЕЗПОРАДНІСТЬ» САП ТА ПООБІЦЯЛА РЕАГУВАННЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА (ОНОВЛЕНО)

- Я давно виступаю за ліквідацію НАБУ, САП і ВАС. На мій погляд, НАБУ і ВАС підлягає повній ліквідації, а САП є структурним підрозділом прокуратури (офісу). І за роботу всіх прокурорів має відповідати Генеральний. Останні декілька генеральних чомусь кивали на Н. Холодницького, наче це він щось не так робить, а вони білі і пухнасті. Пам'ятаєте "війнушку" Ситника з Холодницьким, так там генеральний виступив на боці Ситника. Що стосується "обміну думками" Венедіктова-Холодницький, то я ставлю, що програє генеральна прокурорка, - зауважив у соцмережі Facebook адвокат Андрій Федур у відповідь на запитання редакторки Резонансу.

Як написав у блозі для Резонансу 27 травня адвокат, ексзаступник Генерального прокурора України Олексій Баганець, "давно пропоную ліквідувати НАБУ як самостійний орган і об’єднати його із ДБР. Для цього створити в структурах останнього окреме Головне управління чи департамент, забезпечивши при цьому належну систему стримувань і противаг, ліквідувавши не прийнятну для такого КПК посаду детективів, позбавивши його надмірних повноважень та забезпечивши належний прокурорський нагляд за діяльністю слідчих цього органу досудового розслідування, наділивши саме Генерального прокурора повноваженнями здійснювати перевірку діяльності всіх органів досудового розслідування, без виключення, з правом внесення документів прокурорського реагування на порушення законності в їх діяльності, аж до ініціювання питання про звільнення винних керівників із займаних посад".