10 червень 2023, Субота, 03:37

Спільно виступити проти російської агресії через розширені санкції, – Наливайченко у Британії

17 Грудня 2018г.
photo_2018-12-15_09-18-40-1024x746

Спільно виступити проти російської агресії через реальні й розширені санкції. Валентин Наливайченко у Великій Британії

Під час візиту до Лондона лідер руху "Справедливість" Валентин Наливайченко розповів провідним інформаційним агенціям і впливовим журналістам про агресію РФ проти України. Та попросив підтримки світової спільноти. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу політика.

Наводимо інтерв’ю BBC.

Стівен Сакур, BBC: Рівень ворожості між Україною та Росією все ще дуже високий. До нашої розмови долучається Валентин Наливайченко, екс-голова Служби безпеки України. Отже, розпочнімо з цієї конкретної ситуації. Судна були затримані російськими військовими в Азовському морі. На вашу думку, міжнародна спільнота застосувала достатньо тиску, щоб повернути моряків додому й закінчити цю кризу?

Валентин Наливайченко: Я думаю, недостатньо. І для цього ми повинні об’єднати наші зусилля, маю на увазі, що Україна та український президент, а також уряд спільно з урядами інших країн мають чітко вимагати від Путіна звільнити всіх 24 полонених українських моряків. І я ціную, що BBC і міжнародні ЗМІ приділяють увагу сім’ям моряків і українцям, які все ще страждають від російської агресії.

Стівен Сакур, BBC: Поки підтримака є лише на словах і тиск на Путіна може виражатися словами. Але з точки зору дій, я маю на увазі, наміри про санкції. Чи вважаєте, що ЄС та США й усе міжнародне співтовариство роблять достатньо?

Валентин Наливайченко: Недостатньо поки що. Слід зробити так, щоб санкції були повною мірою використані. Для нас усіх важливо, щоб сьогодні ЄС вирішив продовжити санкції. І їх треба розширювати. Про це я й говорю. Під розширенням санкцій маю на увазі галузеві санкції й заморожування активів. Тобто реальні санкції, які можуть і повинні призвести до обмеження російської агресії, а потім і до її припинення. І натиснути на Росію, щоб та вивела свої війська й спецслужби геть із України.

Стівен Сакур,BBC: Але, можливо, однією з проблем, яка виникла в Україні, є те, що хтось плутає меседжі. Оскільки деякі українці вважають, що ваш президент Петро Порошенко надто бурхливо відреагував на цей інцидент в Азовському морі. І коли він увів воєнний стан і говорив про неминучу гарячу війну між Україною та Росією, він перебільшував.

Валентин Наливайченко: Я думаю, що всередині країни українці повинні боротися з цим. Петро Порошенко – наш нинішній президент, і так, він має найнижчий рівень підтримки. Але в усякому разі уряд повинен зробити все можливе, щоб застосовувати в Україні реальні санкції проти Росії. Коли кажу, що це наша боротьба, я маю на увазі Україну та українців. Ми повинні боротися. Проте дуже важливо, щоб ми разом із Великою Британією та Сполученими Штатами Америки виступили проти російської агресії через реальні й розширені санкції.

Стівен Сакур, BBC: Гаразд, пане Наливайченко, ми дякуємо Вам за приділений час