06 грудень 2024, П'ятниця, 00:07

співпраця Пекіна з Москвою суперечить проголошеному нейтралітету КНР

25 Червня 2024г.


Державний департамент США вітає останній пакет санкцій ЄС, особливо акцент на боротьбі з підтримкою оборонної промисловості Росії з боку КНР та інших країн. Про це заявив виконувач обов'язки заступника міністра з політичних питань Джон Басс.

«На жаль, за останні два роки ми бачили, як Росія відновлює можливості виробляти більше озброєнь, виробляти нові системи озброєнь, і вони можуть це робити в першу чергу завдяки підтримці промисловості від Китайської Народної Республіки, що, відверто кажучи, суперечить проголошеному нейтралітету КНР і бажанням якнайшвидшого завершення цього конфлікту», – сказав він на брифінгу.

Читайте також: Пекін знову назвав війну в Україні «кризою» і відреагував на звинувачення через «звичайну торгівлю» з РФ

24 червня у Пекіні заявили, що виступають проти того, щоб «деякі люди використовували звичайну торгівлю між Китаєм і Росією для дискредитації КНР».

За даними західних ЗМІ, за час війни в Україні Китай став для Росії основним постачальником товарів, необхідних для різних озброєнь, у тому числі ракет. Наприклад, Financial Times писала, що в 2023 році 90% чипів, імпортованих Росією, надходили з Китаю і використовувалися у виробництві ракет, танків і літаків. В останньому кварталі минулого року також із Китаю було імпортовано 70% верстатів, які, ймовірно, використовувалися у виробництві балістичних ракет.

Влада Китаю заявляє, що не надає зброю жодній зі сторін російсько-українського конфлікту, який називає «українською кризою».