» Справа брата голови ОАСК Вовка: слідство завершили

28 січень 2023, Субота, 11:59

Справа брата голови ОАСК Вовка: слідство завершили

19 Листопада 2021г.


КИЇВ. 19 листопада. Резонанс. Правоохоронці завершили розслідування стосовно експосадовця Служби зовнішньої розвідки Юрія Зонтова, який є братом голови ОАСК Павла Вовка. Про це Резонанс повідомляє з посиланням на дані Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро України.

Цитата:

“НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою ексспівробітника Служби зовнішньої розвідки України, за сумісництвом адвоката. Підозрюваний, спільно з іншим учасником злочину, за 100 тис. дол. США обіцяв через голову ОАСК вирішити питання з одним із суддів цього ж суду про позитивне рішення у справі за позовом суб'єкта господарювання”, - йдеться в повідомленні НАБУ.

У САП вказали, що прокурорами було ухвалено рішення про завершення досудового розслідування у справі 18 листопада.

"На сьогодні матеріали кримінального провадження відкрито підозрюваним та їхнім захисникам для ознайомлення. Після ознайомлення обвинувальний акт буде скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті", - додали у САП.

Деталі

Повідомляється, що за місцем виявлення предмету неправомірної вигоди детективи НАБУ віднайшли предмети, ззовні схожі на антикваріат, документи на ім’я голови ОАСК - Павла Вовка та його близького родича Юрія Зонтова. Також виявлені великі обсяги іноземної готівки: понад 3,7 млн дол. США, 840 тис. євро, 20 тис. фунтів, 230 тис. грн і 100 шекелів (загалом понад 130 млн грн).

Слідство вважає, що експосадовець є фактичним власником помешкання, де був вилучений предмет неправомірної вигоди. Однак ці відомості не вказані в його декларації за 2020 рік, так само як і готівкові кошти, які там віднайшли детективи НАБУ.

Дії адвокатів кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190; ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 369 КК України. Колишньому співробітнику Служби зовнішньої розвідки України додатково інкриміновано ч. 2 ст. 366-2 КК України.

Нагадаємо

Вищий антикорупційний суд взяв 9 квітня цього року під варту брата голови ОАСК Павла Вовка — Юрія Зонтова, якого запідозрили у підбурюванні до надання хабара у сумі 100 тисяч доларів.

Суть справи

За інформацією НАБУ і САП, адвокати за 100 тис. доларів США обіцяли “вирішити” питання з винесенням рішення у справі, яка слухається в Окружному адміністративному суді Києва. Їх було викрито 6 квітня 2021 року.

Їх затримали. Під час обшуків у затриманих виявлено антикваріат, документи на ім’я голови ОАСК та його близького родича, чималі грошові кошти — понад 3,7 млн дол. США, 840 тис. євро, 20 тис. фунтів, 230 тис. грн і 100 шекелів — загалом понад 130 млн грн.

Брата голови ОАСК Павла Вовка — Юрія Зонтова, який до того ж працював у Службі зовнішньої розвідки, спочатку відсторонили на період досудового розслідування, і врешті - звільнили з військової служби.