» Справа Чауса: у Молдові завершили слідство

19 серпень 2022, П'ятниця, 18:20

Справа Чауса: у Молдові завершили слідство

23 Липня 2021г.


КИЇВ. 23 липня. Резонанс. Розслідування справи стосовно "викрадення" українського екссудді Миколи Чауса в Молдові завершено. Про це повідомив генеральний прокурор країни Александр Стояногло, передає Резонанс з посиланням на "Блокнот Молдова".

За його словами, молдовські слідчі органи чекають відповіді від України. У сусідній же країні з цього питання мовчать вже третій місяць.

Цитата:

"Ми ідентифікували людей також зі спецструктур в Україні. В основному ми завершили розслідування тут, в Республіці Молдова. Ми відправили кілька запитів в Україну і чекаємо відповідей. Наше завдання - ідентифікувати людей, які приїхали з України і проводили відповідні операції тут, в Республіці Молдова", - зазначив Стояногло.

Контекст

3 квітня 2021 року стало відомо, що в Молдові в Кишиневі викрали Миколу Чауcа.

Президент Молдови Майя Санду доручила провести розслідування цієї справи. Глава МВС Молдови Павел Войку заявив, що Чауса викрали іноземці, які вже перетнули кордон з Україною.

8 травня стало відомо, що Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактами викрадення екссудді Миколи Чауса і незаконного переправлення його через державний кордон.

17 травня цього року в Telegram-каналі з'явилося відеозвернення Чауса, про можливе викрадення якого повідомлялося з початку квітня. Він заявив, що планує повернутися в Україну і заперечив, що його викрали в 2021 році.

Про Чауса

У серпні 2016 року НАБУ порушило справу проти Чауса - слідство встановило, що суддя отримав хабар 150 тис. доларів готівкою, з яких 80 тис. сховав у дволітрову банку.

Однак без рішення парламенту відразу затримати суддю не змогли - через суддівський імунітет. Згодом Чаус перестав з'являтися на допити в НАБУ, його оголосили в розшук.

6 вересня того ж року Верховна Рада зняла недоторканність з Чауса, а Солом'янський райсуд Києва дозволив його затримати. Інтерпол оголосив Чауса в розшук в листопаді 2016 року, а через кілька місяців - 1 березня 2017 року - суддю затримали в Кишиневі.