» Справа діамантових прокурорів знов пішла до Голосіївського райсуду

28 червень 2022, Вівторок, 22:38

Справа діамантових прокурорів знов пішла до Голосіївського райсуду

2 Грудня 2019г.
Винницкий прокурор3

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду України передала так звану "справу діамантових прокурорів" до Голосіївського районного суду Києва.

Про це повідомило видання Судовий репортер з посиланням на ухвалу від 22 листопада, передає Резонанс.

Рішення прийнято за клопотанням захисника одного з обвинувачених. У доводах йдеться, що справою займалися слідчі і прокурори Генеральної прокуратури України, а не НАБУ.

Апеляційна палата вважає, що справа дійсно не підсудна антикорупційному суду. Вирішуючи, куди направити справу, суд аналізував зміст обвинувального акту.

А саме, що перша частина неправомірної вигоди в сумі 50 тис. дол.. передавалась  у м.Києві в районі Одеської площі, біля ТЦ "Магелан", а решта 100 тис. дол.. по  вул. Фізкультури, 28 у Голосіївському районі Києва.

Місце вчинення злочину є вирішальним для визначення підсудності за Голосіївським судом. Видання зазначає, що після повернення у Голосіївський суд справу мають слухати спочатку іншим складом суду.

Справа розглядалася в Голосіївському суді з березня 2016 р. Процес зупинився на стадії допиту свідків обвинувачення, явку яких не вдавалося забезпечити. Ще взагалі не досліджувалися матеріали негласних слідчих розшукових дій.

У листопаді 2019 р., за клопотанням прокурорів ГПУ, справу передали у новостворений Вищий антикорупційний суд.

Справа "діамантових прокурорів" стосується першого заступника начальника головного слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна і заступника прокурора Київської обл.. Олександра Корнійця, яких затримали у липні 2015 року за підозрою в отриманні 3 млн грн. хабара.