26 березень 2024, Вівторок, 11:25

Справа Майдану, обшуки в ОАСК та допити членів ВРП: стали відомі нові подробиці

21 Липня 2020г.
ОАСК НАБу

Національне антикорупційне бюро України в рамках справи «майдану» провело чергові обшуки в Окружному адміністративному суді міста Києва і оголосило низку підозр суддям, адвокатам і голові Державної судової адміністрації. Частина з них спростували отримання таких підозр.

Про це пише 21 липня Закон і Бізнес, передає Резонанс.

З огляду на те, що судді мають спеціальний статус і рішення про відсторонення, та дозвіл на їх затримання та арешт надає лише Вища рада правосуддя, схоже, що директором НАБУ Артемом Ситником (який перебуває в реєстрі корупціонерів), обрано нову тактику: вирішено створювати штучні перешкоди в діяльності членів ВРП та чинити тиск на них.

Експерти вважають, що тут ідеться про черговий політичний шантаж від НАБУ. Адже, як відомо, нові підозри за фактами і змістом є такими саме, як і минулорічні, яким Вища рада правосуддя надавала оцінку і відмовила в задоволенні клопотань про відсторонення суддів з огляду на політизацію питання і відсутності належних та допустимих доказів.

Тобто ще рік тому, ВРП не була в захваті від такого «серіалу». Тому, врахувавши минулорічні помилки, А.Ситник вирішив діяти з «особливим цинізмом».

За наявною інформацією, майже всіх членів ВРП було викликано на допити в НАБУ. Ймовірна мета - чинити створювати штучні перешкоди в діяльності членів ВРП та чинити тиск на них.

Експерти вважають, що тут ідеться про черговий політичний шантаж від НАБУ. Адже, як відомо, нові підозри за фактами і змістом є такими саме, як і минулорічні, яким Вища рада правосуддя надавала оцінку і відмовила в задоволенні клопотань про відсторонення суддів з огляду на політизацію питання і відсутності належних та допустимих доказів. Тобто ще рік тому, ВРП не була в захваті від такого «серіалу». Тому, врахувавши минулорічні помилки, А.Ситник вирішив діяти з «особливим цинізмом».

За наявною інформацією, майже всіх членів ВРП було викликано на допити в НАБУ. Ймовірна мета - чинити психологічний тиск, схиляти до лояльності, піар. В подальшому, вказані обставини за потреби можуть стати підставами для заяв, що ті чи інші члени ВРП мають конфлікт інтересів. Разом з тим, вбачається, що Вища рада правосуддя навряд захоче задовольняти забаганки очільника НАБУ. ВРП неодноразово була об’єктом образ та маніпулятивної інформації з боку громадськості НАБУ, їм не звикати. І такі дії скоріше за все розглядатимуться ВРП як спроба тиску і бажання А.Ситника до показного самопіару.

Андрій ПОРТНОВ, юрист:

- Директор НАБУ Артем Ситник визнаний судом корупціонером, але хоче змінити інформаційний порядок денний чимось наступальним і встановити контроль над Вищою радою правосуддя.

Активістами, що належать НАБУ, вже робилися спроби створити комісії з іноземцями з домінуючим правом голосу щодо звільнення і призначення членів ВРП. І подібні дії в ситуації, що склалася, можуть бути розцінені як втручання в діяльність ВРП.

Тому, я б порадив членам ВРП звертатися до правоохоронних органів. Що стосується суддів ОАСК, слід зазначити, що крім конфліктної ситуації з Порошенком і Ситником, точно так над цим судом хочуть посилити зовнішнє управління під вибори. Але мій прогноз стабільний - з цього нічого не вийде і глава НАБУ втратить роботу.