» Справа МН17: суд в Гаазі відхилив клопотання захисту про допит американського розвідника і призупинив слухання до 6 вересня

14 серпень 2022, Неділя, 06:21

Справа МН17: суд в Гаазі відхилив клопотання захисту про допит американського розвідника і призупинив слухання до 6 вересня

10 Липня 2021г.


КИЇВ. 8 липня. Резонанс. Окружний суд Гааги в четвер, 8 липня, відхилив клопотання захисту про допит американського розвідника, який сформував звіт про катастрофу Боїнга МН17 над Донбасом в 2014 році, і призупинив слухання по суті до 6 вересня. Про це повідомляє кореспондент Резонанс.

Деталі

Раніше захист громадянина Росії Олега Пулатова (позивний Гюрза) звернулася до суду з клопотанням допитати американського експерта, який був одним з авторів меморандуму за супутниковими знімками, на яких нібито зафіксовано запуск ракети по літаку рейсу MH17.

Так, в суді нагадали про доручення в 2020 році слідчого судді запросити у США супутникові знімки району катастрофи.
У свою чергу, американська сторона відмовилася, пояснивши це тим, що раніше вся можлива інформація була надана розвідці Нідерландів.

Таким чином суд робить висновок, що США не нададуть ніяку іншу інформацію, і з цієї причини клопотання про допит американського розвідника відхилено як безглузде.

Згідно зі складеним американським розвідником звітом, розвідці Нідерландів була передана вся інформація.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Річниця катастрофи MH17: СБУ підсумувала проведену роботу за 5 років

Крім того, суд також відхилив прохання захисту про нове опитування експертів російського оборонного концерну "Алмаз-Антей" з приводу їх розслідування катастрофи.

Також повідомлялося про відхилення прохання сторони захисту допитати бізнесмена Ігоря Коломойського в якості свідка у справі про катастрофу. Адвокат Олега Пулатова повідомляла, що в матеріалах справи є інформація про відео, де Коломойський зізнається в причетності до катастрофи.

Слухання у справі про катастрофу MH17 в нідерландському суді призупинили до 6 вересня.

Контекст

17 липня 2014 року Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що летів рейсом МН17 з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий в небі над Донецькою областю. Всі 298 осіб, що знаходилися на борту, загинули.

24 травня 2018-го Спільна слідча група з розслідування катастрофи рейса MH17 визначила, що літак був збитий самохідною установкою "Бук", що належить 53-й бригаді з міста Курська в Російській Федерації.

У червні 2019-го слідчі назвали імена чотирьох підозрюваних в причетності до катастрофи MH17.

Процес у справі MH17 в окружному суді Гааги розпочався 9 березня минулого року.

Слухання по суті почалися 7 червня.

Так, до 10 червня суд обговорював матеріали справи, надані прокуратурою Нідерландів - фото і відеоматеріали, а також перехоплені телефонні розмови і показання свідків.

Також на попередніх засіданнях суд перейшов до обговорення ролі обвинувачуваних у справі. Ними є Ігор Гіркін з позивним "Стрілков", Сергій Дубинський ("Хмурий"), Олег Пулатов ("Гюрза") і Леонід Харченко ("Крот"). Зокрема, було оприлюднено низку телефонних розмов між обвинуваченими, які серед іншого обговорювали Бук, з якого в результаті і був збитий літак.

18 червня суд в Нідерландах завершив демонстрацію всіх доказів у справі про MH17.

Детально обговорювалася роль Ігоря Гіркін, одного з підозрюваних. Сторона обвинувачення намагалася спростувати твердження сторони захисту про те, що їх докази містять дезінформацію.