19 квітень 2024, П'ятниця, 15:20

Справа про корупцію в ДБР: фейк у ЗМІ чи в ЄРДР?

2 Березня 2020г.
73458814 2911445058877976 9151083347806519296 N

Попри спростування Спеціалізованої антикорупційної прокуратури "Страна" продовжує наполягати на справжності інформації, отриманої журналістами від джерел в правоохоронних органах.

- Після виходу нашої публікації в прокуратурі вранці 2 березня провели нараду, де вирішувалося питання, як уникнути розголошення інформації щодо відкриття справи. "Було прийнято рішення внести зміни до реєстру за фабулою і кваліфікацією. Так як САП і ГПУ є власниками реєстру - переглянути зміни неможливо", - розповіли нам джерела. Також, за їхніми даними, є точна інформація про отримані санкції на негласні слідчо-розшукові дії (НСРД) щодо співробітників ДБР - стеження, прослуховування та інше, - пише видання.

- Опубліковано статтю «Блокируют пидозру Порошенко, забирают дела, ставят на прослушку. Как НАБУ и генпрокурор воюют против ДБР», де вказано, що 27.02.2020 прокурорами САП зареєстровано кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.364 КК України стосовно посадових осіб ДБР, які «з метою одержання неправомірної вигоди за домовленістю з іншими громадянами планують призначати на керівні посади в центральний апарат ДБР від начальників управлінь до рядового складу».

Зазначена інформація не відповідає дійсності - прокурорами САП відомості за вказаним фактом не вносились до ЄРДР! Крім того, походження документа, оприлюдненого інтернет-виданням «Страна» взагалі невідоме, - заявили 2 березня 2020 року в Антикорупційній прокуратурі.

У САП наголосили, що "фото документу" та "зразок оригінального витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань в іншому кримінальному провадженні за 27.02.2020 суттєво відрізняються! Так, у підробці не вказана точна дата реєстрації документа, ключові фрази написані більш простіше – замість «короткий виклад обставин» написано – «фабула», замість «правова кваліфікація кримінального правопорушення» - просто «правова кваліфікація» та ще безліч неточностей та невідповідностей з оригінальним витягом".

Резонанс проаналізував отримані редакцією копії реальних рішень із ЄРДР від наших надійних джерел. Не всі вони відповідають вищеописаним стандартам ОГП.

ВІДКРИТО НОВЕ КРИМІНАЛЬНЕ ПРОВАДЖЕННЯ ПРОТИ НАЙВІДОМІШОГО В УКРАЇНІ «ЗЛОДІЯ В ЗАКОНІ» (ДОКУМЕНТ)

СЛІДЧІ ВЗЯЛИСЯ ЗА КЛОНІВ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»

РОЗПОЧАТО СЛІДСТВО ЩОДО НЕПРАВОМІРНИХ ДІЙ ГПУ ТА НПУ НА БАЗІ «САПСАН-СПОРТ» (ДОКУМЕНТ)

Водночас у всіх документах, оприлюднених Резонаном, чітко вказано не лише дату, а й час внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

- Відсутність конкретного часу реєстрації у ЄРДР може свідчити про фейковість оприлюдного "документу", - зазначив у коментарі Резонансу перший заступник Генерального прокурора України (2014 рік) Микола Голомша. Водночас заслужений юрист України акцентував, що після "реформи Портнова" будь-який фейк можна внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань. А правоохоронці за чинним КПК змушені "розслідувати будь-яку маячню".

ВЕНЕДІКТОВА ОПРИЛЮДНИЛА У FACEBOOK СЛУЖБОВУ ПЕРЕПИСКУ З РЯБОШАПКОЮ (ДОКУМЕНТ)

- Там дійсно жорсткий конфлікт. НАБУ і Офіс Генпрокурора намагаються заблокувати проведення конкурсу з відбору на посади оперативного і слідчого складу в ДБР. Водночас глава ДБР Ірина Венедіктова прямо звинуватила Рябошапку в продажу кримінальних проваджень і в саботажі найважливіших розслідувань. А в Офісі генпрокурора з відповіддю не забарилися - відкрили кримінальне провадження і хочуть звинуватити заступників Венедіктової у хабарництві. Це дозволить їм і надалі влаштувати стеження і прослуховування для «нових» кримінальних проваджень, - у свою чергу відмітив представник України у Венеціанській комісії (2013-2017 рр.), народний депутат України VI-VII скликань, директор Українського центру соціально-правових досліджень Володимир Пилипенко.