21 липень 2024, Неділя, 17:25

Справа заводу «Краян»: ще два свідки отримали підозру за відмову від дачі показань

4 Березня 2020г.
Справа заводу «Краян»: ще два свідки отримали підозру за відмову від дачі показань

Упродовж 2-3 березня 2020 року детективи Національного бюро за процесуального керівництва САП повідомили двом особам про підозру за відмову від давання показань як свідків у справі за фактом заволодіння 92 млн грн місцевого бюджету міста Одеси під час придбання будівель ВАТ «ХК «Краян».

Підозрюваних  викликали для допиту як свідків, оскільки їм, як вважало слідство, були відомі обставини, що підлягали доказуванню під час досудового розслідування. Прибувши за викликом до Національного бюро, ці особи відмовилась давати показання у кримінальному провадженні, посилаючись на ст. 63 Конституції України.

Так само вони вчинили і під час розгляду справи у Малиновському районному суді м. Одеси.

Такі дії слідство вважає необґрунтованими та безпідставними, оскільки свідки не є членами сім’ї чи близькими родичами обвинувачених у справі, відтак, не мають законних підстав відмовлятися від давання показань. До того ж, відомості, які необхідно було здобути у ході допитів цих свідків, не стосувались їх особисто, а також не могли стати підставою для підозри, обвинувачення у вчиненні ними кримінальних правопорушень.

Дії свідків кваліфіковано за ч.1 ст.385 Кримінального кодексу України («Відмова свідка від давання показань або відмова експерта чи перекладача від виконання покладених на них обов’язків»). Вказана стаття передбачає покарання у вигляді штрафу від п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців.

Справа ВАТК «ХК «Краян» є рекордсменом за кількістю свідків, які чинять перешкоди на шляху здійснення правосуддя: загалом трьом особам уже повідомили про підозру у безпідставній відмові від давання показань.

Водночас, правдиві показання свідків є важливими джерелами доказів у кримінальному провадженні і можуть мати суттєве значення для встановлення дійсних обставин вчинення злочину.