» У “справах Майдану” ще двох екс-“беркутівців” запідозрили у перешкоджанні проведенню мітингів та неправдивих показаннях

09 грудень 2022, П'ятниця, 01:24

У “справах Майдану” ще двох екс-“беркутівців” запідозрили у перешкоджанні проведенню мітингів та неправдивих показаннях

10 Червня 2020г.
f3c8768-majdan-berkut485

Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань, спільно з прокурорами Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, пов’язані із масовими протестами у 2013-2014 роках, Офісу Генерального прокурора, повідомили про підозру двом колишнім міліціонерам полку особливого призначення «Беркут» підпорядкованого ГУ МВС України в Дніпропетровській області.

Про це повідомляє Резонанс 10 червня із посиланням на Державне бюро розслідувань.

Екс-правоохоронці підозрюються у незаконному перешкоджанні, організації та проведенню зборів, мітингів у центральній частині міста Києва, а також у наданні слідчому завідомо неправдивих показань зі штучним створенням доказів обвинувачення (ст. 340 та ч. 2 ст. 384 КК України).

Слідством встановлено, що 22 січня 2014 року колишні міліціонери полку особливого призначення «Беркут» сфальсифікували докази відносно одного із незаконно затриманих учасників акції протесту. «Ексберкутівці» надали завідомо неправдиві покази про нібито участь останнього у масових заворушеннях по вул. Грушевського в м. Києві, що супроводжувалися знищенням майна.

Унаслідок незаконних дій експравоохоронців, учаснику акції протесту повідомлено про підозру та взято під варту за особливо тяжкий злочин, якого він не вчиняв.