» Справи Майдану: екскомандиру “Беркута” повідомили про підозру в організації теракту та вбивств мітингувальників

28 березень 2023, Вівторок, 08:29

Справи Майдану: екскомандиру “Беркута” повідомили про підозру в організації теракту та вбивств мітингувальників

24 Вересня 2021г.


КИЇВ. 24 вересня. Резонанс. Колишньому командиру батальйону міліції особливого призначення “Беркут” Харківської області повідомили про підозру щодо організації незаконного перешкоджання акціям протесту 18 лютого 2014 року у центрі Києва. Про це Резонанс повідомляє з посиланням на дані Офісу генерального прокурора.

Деталі

За наданою інформацією, експравоохоронець, виконуючи “явно злочинний наказ керівництва Міністерства внутрішніх справ України та ГУ МВС України в м.Києві”, організував вчинення підпорядкованими співробітниками терористичного акту для залякування населення та перешкоджання руху учасників акцій протесту з Майдану Незалежності до Верховної Ради України.

“Експравоохоронець забезпечив безпідставне і незаконне невибіркове застосування співробітниками «Беркуту» спеціальних засобів та вогнепальної зброї по мітингувальниках”, - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що його дії призвели до спричинення тяжких тілесних ушкоджень 14 особам, середньої тяжкості – 59, легких – 123, а також вчинення насильницьких дій, які завдали фізичного болю та не спричинили тілесних ушкоджень, 3 особам.

За цими подіями до кримінальної відповідальності притягнуто ряд керівників органів внутрішніх справ, які безпосередньо організували вчинення зазначених злочинів, у тому числі колишнього Міністра внутрішніх справ України, його заступника, керівництво ГУМВС України в м.Києві, а також виконавців із числа співробітників МОП «Беркут».

Підозрюваному інкриміновано організацію, на виконання низки незаконних та злочинних дій, серед яких: терористичний акт, незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, умисні вбивства та замахи на вбивства, заподіяння умисних тяжких тілесних ушкоджень.

Нагадаємо

23 вересня Дарницький районний суд Києва засудив Юрія Крисіна, якого звинувачують у переслідуваннях, викраденні та катуваннях активістів Євромайдану в січні 2014 року до 8 років позбавлення волі.

Також 20 вересня Печерський районний суд Києва відправив під варту колишнього працівника керівного складу управління громадської безпеки Головного управління МВС України в Києві Юрія Спаських, якого підозрюють у "справі Майдану".